İkinci el araçta yep yeni bir dönem

VavaCarsküresel pazarlara ilk adımı Türkiye ile atıyor

İkinci el araçta yep yeni bir dönem

 

VavaCars ile 2. el araç satışında güvenli, şeffaf ve hızlı dönem başladı

 

Türkiye'deikinci el araç pazarına giriş yapan VavaCars, bu piyasada alım satım alışkanlıklarını kökünden değiştirmeyi hedefliyor. Petrol Ofisi ile kurulan güçlü işbirliği, teknolojik altyapı ve yenilikçi iş modeli sayesinde, müşterilere rekabetçi fiyatlarla, şeffaf bir süreç ve sektörde eşi olmayan bir hızda hizmet sunuluyor. Alım süreçlerini www.vava.cars üzerinden online bir model ve Satın Alma Merkezleriylebaşlatan VavaCars’ın,önümüzdeki dönemde Türkiye’nin ardından başka ülkelerde de operasyon planları bulunuyor.

 

Türkiye’nin ve dünyanın en güvenilir otomobil alım satım servisi haline gelmek hedefiyle,Petrol Ofisi’yle kardeş bir şirket olarak kurulanVavaCars,herkesin güvenle, eşi benzeri olmayan bir hızla ve şeffaf biçimde otomobilini satabileceği bir hizmet modeli ile yaratarak, ikinci el otomobil piyasasına iddialı bir giriş yaptı.

 

Aracın uzmanlarca belirlenen değeri 3 saatte hesaba yansıyor

 

Şirket, tamamen şeffaf bir süreç, rekabetçi fiyatlar ve güvenli bir alışveriş deneyimi ile kullanıcılardan araçları satın alıp, piyasaya yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor.VavaCars ile araç satmanın ilk adımı şirketin web sitesi www.vava.cars adresini ziyaret ederek, birkaç soru ile arabanızın ilk tahmini değerini öğrenmek. Bu fiyatı makul bulduğunuz takdirde, en yakın VavaCars Satın Alma Merkezi’ne giderek, uzmanlarca arabanızın kesin değerini öğreniyorsunuz.

 

Beş yıldızlı bir otel konforunda ve modern çizgilere sahip VavaCars Satın Alma Merkezi’nde herşey şeffaf olarak tasarlanmış. Müşteriler çaylarını yudumlarken, şeffaf duvarın ardındaki araç değerlendirilme sürecini şeffaf biçimde takip edebiliyor. Bu şeffaf fiyat belirleme sürecininve gerekli noter prosedürlerinin ardından,müşterilerin verilen teklifi onaylamaları durumunda, yaklaşık 3 saat sonundateklif edilen fiyat hesabına yansımış oluyor.

 

“İstanbul sadece Doğu’ya değil, tüm dünyaya açılan kapı…”

 

VavaCars’ın Türkiye operasyonlarını ve hedeflerini aktarmak üzere gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan VavaCars Türkiye CEO'su Lawrence Merritt, şunları söyledi:

 

“Gururla söyleyebilirim ki, Türkiye global pazarlara açılışımızdaki ilk durak. Her ne kadar küresel çapta bir çözüm sunuyor olsak da TürkiyeVavaCars için tam anlamıyla bir başlangıç noktası. İstanbul’un sadece Doğu’ya değil, tüm dünyaya açılan kapı olduğunu düşünüyoruz. Türkiye, genç nüfusu olan büyük bir ülke ve hareketli, heyecan verici bir pazara sahip. Ayrıca, Petrol Ofisi ile kardeş şirketler olarak operasyona başlamak da bizim için paha biçilmez.”

Lawrence Merrit, daha sonra sektöre getirecekleri yenilikleri n de altını çizdi:“Hepimizin bildiği gibi, 2. el araç satışlarında güvenlik, şeffaflık ve kolaylık açısından bazı zorluklar mevcut. Arabamı almak isteyen kişiye güvenebilir miyim? Paramı hesaba yatıracak mı? Acaba arabam ne kadar sürede satılır? İşte bu sorular, aracını satmaya karar veren herkesin kafasında dönen ortak sorular aslında.İnsanlar bu süreçte birçok kişiyle temas etmek, görüşmek zorunda kaldıkları gibi satış işleminden önce araç gösterme, ekspere sokma, pazarlık gibi yorucu süreçlerleönemli bir vakit kaybı yaşıyorlar.Biz VavaCars olarak tüm bu handikapları aşan,yepyeni bir 2.el araç satış modeli sunuyor ve bu modeli de "C2B2B" olarak, yani tanımlıyoruz. Modelimiz hem müşterilerimize hem de bayilerimize aynı sözü veriyor:Artık, uzun süre beklemeye gerek yok, farklı farklı alıcılar ya da ekspertizlerle temas etmeye, gereksiz pazarlıklarla fiyat düşürmeye çalışanlarla uğraşmaya hiç gerek yok. Çünkü araç satma süreçlerini zorlu kılabilen tüm noktalarda müthiş çözümler getirmiş noktadayız.”

 

İstanbul’da 5 noktada "Araç Satın Alma Merkezi" var


Vavacars Satın Alma Merkezi’ne arabasını satmak üzere gelen bir kişinin yaklaşık 3 saatlik şeffaf bir süreç sonunda aracına sunulan fiyatı hesabında görebildiğini kaydeden Merritt, “Üstelik bunu, 50 yıldan daha uzun bir geçmişe sahip ve enerji sektörüne odaklanmış global bir şirketler grubunun parçası olarak Petrol Ofisi güvencesi ile gerçekleştiriyoruz.Bu doğrultuda Petrol Ofisi’nin seçili istasyonlarında kurduğumuz satın alma merkezlerinde faaliyet gösteriyoruz. İlkini mayıs ayında Libadiye’de açtığımız satın alma merkezlerimize Maltepe, Maslak, Küçükçekmece ve Alt Libadiyeeklendi ve şu an itibarıyla İstanbul’da, 5 adet merkezimiz var. Henüz kuruluşumuzdan çok kısa zaman geçmesine rağmen, VavaCars Satın Alma Merkezleri’ne artan talep, bize bu hedeflerimize en güçlü şekilde ilerlediğimizi gösteriyor” dedi.

 

VavaCars’dan 3 basit ve güvenli adım…

 

Ücretsiz Değerleme:VavaCars'ın kurduğu teknolojik altyapı sayesinde aracını satmak isteyen kullanıcılar ilk olarak, vavacars.com.tr adresine otomobilinin bilgilerini girerek, hızlıca ücretsiz bir değerleme alabiliyor.

Ücretsiz ekspertiz:Verilen ortalama değeri uygun gören kullanıcılar sonrasında VavaCars araç alım noktalarından birine gelerek, araçlarını şeffaf bir ekspertiz sürecine tabi tutuyorlar.

Üç saat içinde ödeme:Ekspertizde sonrasında otomobile nihai bir değerleme bedeli sunuluyor. Otomobiline sunulan fiyatı kabul eden kullanıcılar, VavaCarsyetkililieri ile birlikte şeffaf satış sürecine geçiyor. Yaklaşık 3 saat içinde süreç tamamlanıyor ve sunulan fiyat teklifi aracı satan kişinin banka hesabına yatırılıyor.

 

Kriterler dahilindeki tüm araçlar satın alınıyor

 

VavaCars’ın araç alımları konusunda, belirlediği birtakım kriterler bulunuyor. İlk kriter yaş ve kilometre. Buna göre söz konusu araçların, 2011 modelden yaşlı, 130.000’den fazla kilometreye sahip olmaması gerekiyor. Değer olarak ise 30.000-300.000 TL bandında araçlar değerlendiriliyor.