İki dünya devinden ortak girişim!

23 Ağustos 2017 Çarşamba

Dünya perakende devi Walmart, dünya devi Google ile iş birliğine gidiyor. İki devin bu girişimi müşterilerin Walmart hesaplarını Google Express’e bağlayarak sipariş için Google’ın ses teknolojisinden faydalanmasını sağlayacak

iki-dunya-devinden-ortak-girisim

Çeviri: Deniz Emiroğulları


Dünyanın en büyük perakendecilerinden Walmart, müşterilerine Google ile yapacağı iş birliği sayesinde binlerce ürününü sesli olarak sipariş etme imkânı sunacak. Bu girişim, Walmart’ın en büyük rakiplerinden Amazon’un sesli iletişim ağı Alexa’ya rakip olması için en kritik adım olarak görülüyor.


Target, Costco, Whole Foods, Ulta ve Kohl’s gibi perakendeciler Google Express’i ve Google’ın yardımcı cihazlarını kullansalar da hiçbiri daha önce müşterilere önceden var olan hesaplarını Google Express ile bağlamalarına olanak sağlamıyor.


Walmart ve Google’ın bu girişimi önümüzdeki eylül ayında tanıtılacak. Walmart CEO’su Marc Lore ise bu projenin daha başlangıç olduğunun sözünü verdi.


Bu haber, Lauren Thomas’ın www.cnbc.com’daki 23.08.2017 tarihli haberinden alıntıdır. Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri