Mopaş dijital dönüşüm yolculuğuna başlıyor!

21 Mayıs 2018 Pazartesi

Mopaş, 22 yıllık gıda perakendesi tecrübesini elektronik ticaret alanına taşıyarak pazardaki konumunu güçlendiriyor. Mopaş, müşterilerine dünya standartlarında hizmet sunmak amacıyla çıktığı dijitalleşme yolculuğunda SAP Hybris E-Ticaret Platformunu (SAP Hybris Commerce Platform) ve Microsoft Azure’u seçti. Bu proje ile Mopaş, taze gıda da dahil olmak üzere dağıtım ve satış operasyonunu, uçtan uca tüm e-ticaret fonksiyonlarını kapsayan SAP Hybris E-Ticaret Platformunu Microsoft Azure bulut platformu üzerinde yürütecek

mopas-dijital-donusum-yolculuguna-basliyor

Müşteri taleplerini doğru analiz edebilmek, doğru zamanda, doğru kanaldan isteklere yanıt verebilmek ve tutarlı bir müşteri deneyimi sunabilmek için dijitial dönüşüm yolculuğunu başlatan Mopaş, hızla gelişen ve büyüyen e-ticaret dünyasında yerini almak ve müşterilerine dünya standartlarında hizmet sunmak amacıyla SAP, Microsoft, itelligence ve Asır Bilgisayar ile iş birliği içinde hayata geçirdiği e-ticaret projesini Wyndham Grand Kalamış Marina Hotel’de düzenlenen lansman toplantısı ile duyurdu.

 

SAP ve Microsoft’un ana sponsorluğunda, itelligence ve Asır Bilgisayar’ın çözüm ortaklığında gerçekleştirilen e-ticaret projesi tanıtım toplantısı, Mopaş Genel Müdürü Reşat Narman’ın şirketin bu proje ile belirlediği hedeflere ve perakende sektöründe dijital dönüşümün önemine dair yaptığı açılış konuşması ile başladı. 6 ayı planlama, 8 ayı da geliştirme olmak üzere toplam 14 ayda hayata geçirilen Mopaş E-ticaret Projesi, şirketin dijitalleşme yolculuğunda bir teknoloji iş ortağı ile gerçekleştirdiği ilk e-ticaret projesi olma özelliğini taşıyor.

 

Yeni projesini 9 Mayıs Çarşamba günü “Gelenekselden Dijitale: E-ticaret Proje Lansman Toplantısı”nda duyuran Mopaş Genel Müdürü Reşat Narman, şirketin dijitalleşme yolculuğunu Türkiye’nin lider teknoloji şirketleriyle yaptıkları iş birliğini katılımcılar ile paylaştı: “Hayata geçirdiğimiz bu projeyle ülkemizin önde gelen e-ticaret gıda platformlarından birisi olma hedefiyle yola çıktık. Mopaş olarak sürdürülebilir bir şekilde yolumuza devam ederken dijital dünyaya ayak uydurmak için sürekli yatırımlar yapıyoruz. Bunun arkasında yatan en büyük amacımız ise müşterilerimize en kolay ve en hızlı şekilde taze ürünler sunabilmek. E-ticaretin perakende sektöründeki önemi günden güne artıyor. Bizler, bu yeni online satış kanalı platformumuz sayesinde artık müşterilerimize farklı bir kanaldan da hizmet vereceğiz. Tüketicilerimizin daha kolay alışveriş yapabilmeleri için bu platformu hayata geçirmemizde yol gösteren ve proje boyunca desteklerini esirgemeyen Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerine ve çözüm ortaklarına çok teşekkür ediyorum.”   

 

Reşat Narman’ın açılış konuşmasından sonra ise projenin uygulama iş ortağı olan itelligence Türkiye’nin Satış Direktörü Fatih Irak’ın moderatörlüğünde SAP Türkiye Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Öznal, itelligence Türkiye CEO’su Dr. Bahri Danış, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tarık Tüzünsü, Asır Bilgisayar Genel Müdürü Halil Sarıbaş ve Mopaş E-ticaret & İş Geliştirme Direktörü Murat Narman’ın katıldığı “Gelenekselden Dijitale Başarı Öyküsü” paneli gerçekleştirildi.

 

SAP Türkiye Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Öznal ise Mopaş ile iş birlikleri hakkında şunları söylüyor: “Günümüzde bir şirketin büyüklüğünden ziyade vizyonunun büyüklüğü önemli. Dijitalleşme, hangi sektörde hizmet veriyorsanız verin, büyümenin anahtarı. Dünyada yaşanan dijital dönüşüm ile şirketlerin hızlı ve çevik hareket ederek yeni iş modelleri geliştirmesi ve teknolojiyi işlerine adapte etmeleri bir zorunluluk haline geldi. Türkiye’de her ölçekten şirketin bu dönüşümü yakalaması gerekiyor. Özellikle perakende sektörü hem çok dinamik hem yeniliğe çok açık bir sektör. Değişen ihtiyaç ve talepleri öngörerek hazırlıklı olmak perakende sektörünün olmazsa olmazı...Müşteri ile direkt temas halinde olan gıda perakendeciliğinde, dijitalleşen tüketicilerin yeni satın alma davranışlarını belirleyen, gerçek zamanlı ve çok kanallı alışveriş deneyimi ön plana çıkıyor. Biz de SAP Türkiye olarak, global uzmanlığımız ve bilgi birikimimiz ile dünyada hayata geçirilen inovasyonları Türkiye’ye transfer ediyor; global bilgiyi lokal kaynaklarla entegre ediyoruz. Bu anlamda, dünyadaki en iyi uygulamaları bir araya getiren SAP Hybris E-Ticaret Platformu, uygun lisanslama ve finans yapısı ile e-ticaret alanında müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. SAP Hybris Platformu mesafeleri azaltıyor, dijital perakendecilikte ihtiyaç duyulan tüm e-ticaret fonksiyonlarına yanıt veriyor. Bu proje ile sektöre öncülük eden Mopaş’ı attığı bu önemli adım için kutluyor ve bu anlamlı projede birlikte çalışmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.” 

 

Microsoft Türkiye Kurumsal İş Ortaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tarık Tüzünsü ise iş birliğiyle ilgili olarak şunları belirtti: “Microsoft olarak güçlü bilgimiz ve deneyimimizle bireyleri ve kurumları güçlendiriyoruz ve dijital dönüşümlerini kolaylaştırıyoruz. Dünya çapında güçlü ve kanıtlanmış lider çözümlerimiz ve servislerimizle dev yatırımlar gerektiren teknolojileri her ölçekten şirketin kullanımına sunabiliyoruz. Dijital dönüşümün temel taşı olan bulut bilişimde sunduğumuz Microsoft Azure platformu, şirketlerin teknoloji alanında ilk yatırım maliyetini de önemli ölçüde azaltarak üretkenliğe ve mobiliteye esnek katkılar sunuyor. Azure ile kurumlar, kullandıkları kadar ödeme, ek kapasite ihtiyacına anında yanıt verebilme gibi yeteneklere de sahip olabiliyor. Dünya lideri konumdaki güvenlik önlemlerimiz sayesinde müşterilerimiz bulut teknolojileri üzerinden kendi operasyonlarını kendileri yönetebiliyor. Mopaş’ın dijitalleşmesine katkı sunduğumuz bu iş birliği Mopaş yanında Türkiye’deki e-ticaret ekosistemi için de büyük önem taşıyor. Platformumuz sayesinde ilk kez internet üzerinden gıda satın alma alışkanlıkları takip edilmeye başlanacak. Bizim için de önemli ve örnek bir iş birliği oldu. Global ve Türkiye’deki güçlü deneyimlerimizden aldığımız güçle, kurumların dijitalleşmesine; böylece sektörlerin gelişmesine önemli katkılar sunmayı sürdüreceğiz.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri