HP Xerox’un satın alma teklifini geri çekti

18 Kasım 2019 Pazartesi

ABD Kaliforniya merkezli bilgi işlem, baskı sistemleri ve sayısal görüntüleme donanımları üreticisi Hewlett-Packard (HP), Xerox Holdings'in satın alma teklifini geri çevirdi.

hp-xeroxun-satin-alma-teklifini-geri-cekti

HP’den Pazar günü yapılan açıklamaya göre, Xerox’un satın alma teklifini görüşen şirketin direktörler kurulu, bu öneriyi oybirliğiyle geri çevirdi.

 

HP’nin açıklamasında, Xerox’un son dönemdeki gelir kayıplarının, HP’nin Xerox’u satın alması bağlamında, şirketin geleceği ilgili belirgin soruları da beraberinde getirdiğine işaret edildi.

Açıklamada, “Kurulun bu karara vamasında, birleşik şirketin öngörülen oldukça yüksek borçlarının hissedarlar açısından yaratacağı potansiyel etkileri de dahil olmak üzere, teklifin oldukça koşullara bağlı ve belirsizlikler içermesi etkili oldu” denildi.

 

27 milyar dolarlık teklif

 

HP’nin açıklamasında, buna karşılık şirketin, Xerox için bir teklifte bulunma konusunun araştırmaya açık olduğu belirtildi.

 

The Wall Street Journal gazetesinin 6 Kasım tarihli haberinde, Xerox’un HP’yi satın almak için 27 milyar dolarlık piyasa değerinin de üzerinde teklif vermeyi değerlendirdiği belirtilmişti. Konuya yakın kaynaklara dayandırılan 7 Kasım tarihli haberde de, Xerox yönetim kurulunun bu olasılığı değerlendirdiği belirtildi.

 

Bu süreçte Xerox büyük bir bankadan fonlama için resmi olmayan taahhüt de aldı.

 Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri