Hollanda devinin Türkiye temsilcisi A. Oğuz Toraman oldu

02 Şubat 2016 Salı

Perakende sektörünün yakından tanıdığı Ahmet Oğuz Toraman, Şubat ayından itibaren Hollandalı tasarım firması Jos De Vries’in Türkiye Temsilcisi olacak

hollanda-devinin-turkiye-temsilcisi-a-oguz-toraman-oldu

2000 yılından bu yana Üçge Grubu bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev alan Ahmet Oğuz Toraman, Ekonomi Yayınları’nın Genel Yönetmenliği görevini de yürüttü.


Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Sanatları Bölümü’den 1999 yılında mezun olan Ahmet Oğuz Toraman, aynı yıl ekip arkadaşlarıyla birlikte InterAd/Uluslararası Reklam Yarışması için hazırladıkları Bütünleşik Pazarlama İletişimi Kampanyası’yla dünya ikinciliği elde etti. Toraman, 2000 yılında IAA/Uluslararası Reklamcılık Derneği’nden ‘Pazarlama İletişimi Diploması’ almaya da hak kazandı.


Türkiye’nin 81 ilinin 79’unu ziyaret ederek 3 bine yakın perakendeci ve perakende tedarikçisiyle yüz yüze görüşme imkânı bulan Toraman, yurtiçinde pek çok organizasyonun gerçekleşmesinde görev aldı, yurtdışında ise WRC (Dünya Perakende Kongresi), NRF (Ulusal Perakende Federasyonu), Mapic, Euroshop, IFFA, Anuga, Anugatech, Eurocis gibi organizasyonlara katılarak bilgileri Türkiye perakendecileriyle paylaştı.


1986 yılından bu yana mağaza tasarım, strateji ve konsept geliştirme konularında hizmet veren Hollanda Merkezli Jos De Vries’in Türkiye ile birlikte İspanya, Rusya ve Almanya’da temsilcilikleri bulunuyor. Jos De Vries’in müşterileri arasında Rewe, Tempo, Penny, Plus, Jumbo, Baumax, Edeka, Migros, Konzum, Azbuka, Nıck&Son, The Sultan Center gibi uluslararası perakendeci bulunuyor. Geçtiğimiz sene Hollanda Başkonsolosluğu’nda bir resepsiyon ile Türkiye Ofisi’nin açılışını duyuran Jos De Vries, Biçen Market ile birlikte geliştirdikleri Esenyurt mağazasında uygulanan yeni konsept ile adından bahsettirdi. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri