“HİÇ” yerinde durmuyor, şimdi de ulusala açılıyor

22 Ocak 2015 Perşembe

Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin 2013 yılında başlattığı ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan “HİÇ” (Halkla İlişkiler Çalışmaları) Ödülleri, Bursa sınırlarını aşarak ulusal bir organizasyona dönüşüyor

hic-yerinde-durmuyor-simdi-de-ulusala-aciliyor

Bursa Halkla İlişkiler Derneği, Bursa’nın seçkin kuruluşlarının iletişim uzmanlarından oluşan üye profili ile Türkiye’nin iletişim alanındaki en önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından birisi haline gelmeyi başardı.  BHİD sahip olduğu bu önemli role karşılık, sesini Türkiye’ye duyuracak birbirinden önemli etkinliklerle Anadolu’da iletişim sektörünün misyonerliğini yapma hedefini önüne koydu. Bu doğrultu da ilk adım HİÇ Ödülleri’nin ulusala açılmasıyla atıldı. Almira Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Bursa Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Serdar Ömeroğulları, “2013 yılında ilkini gerçekleştirdikleri HİÇ Ödülleri’ne gösterilen ilginin, ikinci yılında da artarak sürmesi yarışmanın ulusala taşınması için ihtiyaç duyulan motivasyonu sağlamıştır. Bu yıl amacımız Bursa’dan hareketle iletişim profesyonellerinin taşıdığı bayrağı, Türkiye’nin tüm kentlerine ulaştırmaktır. Hiç Ödüllerinin önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin iletişim alanındaki en önemli etkinliklerden biri haline geleceğine inancımız tamdır” dedi. Ömeroğulları, 2013 yılında 18 proje ile başvuru yapılan HİÇ Ödülleri’ne 2014 yılında 23 projenin başvurduğunu belirterek, “kentimizde iletişim alanında bir sinerji oluşturduk, şimdi bu sinerjiyi Türkiye’ye yayacağız.” dedi.

Halkla ilişkileri uzmanlarına bırakın
Her işi uzmanının yapması gerektiğini her platformda dile getirdiklerini hatırlatan Ömeroğulları “İletişim yönetimi de uzmanlık isteyen bir alandır, amatör kişler tarafından yapılan iletişimin ne tür olumsuz sonuçlar doğurduğuna zaman zaman hepimiz şahit oluyoruz. Nasıl sağlık söz konusu olduğunda doktora gitmemiz gerekiyorsa, konu iletişim yönetimi olduğunda da iletişim uzmanlarına başvurmak gerekiyor.” dedi. HİÇ Ödülleri’ni ulusala açarak Bursa’nın önümüzdeki dönemlerde Türkiye’nin iletişim merkezlerinden biri olmasını sağlamayı amaçladıklarını bildiren Ömeroğulları, bu hedefin gerçekleşmesinin kent adına önemli da faydalar sağlayacağına inandıklarını sözlerine ekledi.
Yarışmaya başvuran projeler, Bursa ve Bursa dışından oluşan 7 kişilik profesyonel bir jüri tarafından, tarafsız olarak değerlendirilecek. Son başvuru tarihinin 10 Nisan 2015 olduğu ödülün töreni ise 21 Mayıs 2015 günü yapılacak.

Jürideyse şu isimler yer alıyor: Cem Çakır - BUSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Erdal Elbay - KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı, Selim Tuncer - Genna Ajans Başkanı, Ali Gökçe Ertan - İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi, Fadile Paksoy - Benchmark Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ajans Başkanı, Yasemin Sungur - Eğitmen ve Yazar, Serdar Ömeroğulları - BHİD Başkanı.

Yarışma Kategorileri
1. Kurumsal İletişim

Kurum kültürünü yansıtmak, kurumun itibarını güçlendirmek için çizilen stratejileri, yapılan planları ve uygulamaları içerir.
2. Kurum İçi İletişim
Kurum politika ve hedeflerinin çalışanlara yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar ile çalışanların kuruma aidiyet duygularının pekiştirilmesine yönelik iletişim etkinliklerini kapsar.
3. Kurumsal Sosyal Sorumluluk
Topluma katkı sağlayan ve değer katan projeleri kapsar.
4. Sponsorluk İletişimi 
Kuruluşların, sponsor olarak destekledikleri ve iletişimini yürüttükleri çalışmaları kapsar.
5. Sivil Toplum Kuruluşları
STK’ların gerçekleştirdiği projelerin iletişim etkinliklerini kapsar.
6. Kamu Kuruluşları
Kamu kuruluşları tarafından üretilen iletişim çalışmalarını kapsar.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri