Herbalife Nutrition Türkiye’nin yeni genel müdürü belli oldu

Herbalife Nutrition Türkiye Genel Müdürlüğü görevine getirilen isim belli oldu. Sağlık sektörünün deneyimli ve değerli profesyonellerinden Ediz Haksal, Herbalife Nutrition Türkiye bünyesinde sağlıklı beslenme çözümlerinin hayata geçirilmesine liderlik edecek ve şirketin Türkiye projelerini yönetecek

Herbalife Nutrition Türkiye’nin yeni genel müdürü belli oldu

30 yılı aşkın deneyimiyle kilo kontrolü, beslenme ve kişisel bakım ürünleri alanında dünya öncüleri arasında yer alan Herbalife Nutrition Türkiye Genel Müdürlüğü görevine Ediz Haksal’ı atadı.

 

Satış, pazarlama, pazar erişimi ve iş yönetimi alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan Ediz Haksal, İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Bölümü’nde Yüksek Lisans yaptı. 2001-2007 yıllarında Johnson & Johnson Medical firmasında  satış ve pazarlama departmanlarında çalıştı. Daha sonra sırasıyla Merck Sharp & Dohme ve Novartis’te pazarlama pozisyonlarında, devamında Abbott Nutrition International'da Pazar Erişim Müdürü pozisyonunda çalıştı. 2012 itibarı ile medikal teknolojiler şirketi Becton Dickinson’da 3 yıl boyunca İş Birimi Yöneticisi olarak görev aldıktan sonra Doğu Avrupa,Orta Doğu ve Afrika Bölgesel Pazarlama Müdürü olarak bu ülkelerdeki strateji ve operasyonların geliştirilmesinde etkin rol aldı.

 

1 Temmuz 2018’de Herbalife Ailesi’ne katılan Haksal, Doğu Avrupa ve Afrika bölgelerine bağlı olarak şirketin Türkiye pazarında gelişmesi ve büyümesine liderlik edecek.