Hayat Su'da görev değişimi

Hayat Su Genel Müdürlük koltuğuna, Ocak ayı itibarıyla Yeşim Güra getirildi

Hayat Su'da görev değişimi

Danone Hayat İçecek ve Gıda Sanayi AŞ'deki kariyerine, Mart 2004'te Finans Direktörü olarak başlayan ve 2007 yılından bu yana Damacana İş Kolu Direktörü olarak görev yapan Yeşim Güra, Ocak 2009 itibarıyla Hayat Su Genel Müdürlük görevini üstlendi.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Indiana Üniversitesi'nde MBA yapan Yeşim Güra, profesyonel iş yaşamına ProcterGamble'da Finansal Analist olarak adım attı. Aynı şirkette Finans Grup Müdürlüğü, Kurumsal Finans Direktörlüğü gibi çeşitli üst düzey pozisyonlarda bulunan Güra, 1996-1999 yılları arasında ise Sanipak'ta önemli sorumluluklar üstlendi.

Finans ve İş Geliştirme alanlarında etkinliğini ve uzmanlığını kanıtlayan Yeşim Güra, bu alanlardaki deneyimlerini Danone Hayat İçecek ve Gıda Sanayi AŞ Genel Müdürlük görevine de yansıtarak, kalıcı başarılara imza atmaya hazırlanıyor. Güra'nın, strateji geliştirme, finans yönetimi, koçluk ve kişiler arası yönetim becerileri gibi konularda birçok uzmanlık sertifikası bulunuyor. Yeşim Güra, İngilizce ve Fransızca biliyor; evli ve 2 çocuk annesi...