Happy Center Genel Müdürü Yavuz Altun

17 Haziran 2013 Pazartesi

Marmara Bölgesi’ndeki şubeleriyle müşterilerine hizmet veren Happy Center, 2013’ün en önemli satın almalarından birine imza atarak 19 milyon TL’ye Adese’nin 12 mağazasını bünyesine kattı. Bu satın almayla birlikte Marmara Bölgesi’ndeki etkinliklerini artırdıklarını belirten Happy Center Genel Müdürü Yavuz Altun, “2018’de cirosal anlamda ilk 5 perakendeci arasına girmek istiyoruz” diye konuştu

happy-center-genel-muduru-yavuz-altun

Uğur TATLI

Happy Center, 2013’ün en önemli satın almalarından birine imza atarak Adese’nin 12 şubesini bünyesine kattı. Bu hamleyle birlikte neler değişecek?
3 yıldan bu yana İstanbul’un Anadolu Yakası’yla ilgili projeler planlıyoruz. Happy Center olarak Anadolu Yakası’nda daha etkin olmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Adese’nin Anadolu Yakası’nda bulunan 10 mağazasını coğrafi dağılım ve metrekare büyüklüğü olarak stratejik hedeflerimize uygun gördük ve yaptığımız bu hamle ile Anadolu Yakası’nda birçok semtte bulunarak mağaza sayımızı 14’e çıkarttık. Ayrıca Adese’nin İzmit’teki 2 mağazasını da alarak bulunduğumuz şehir sayısını Marmara Bölgesi’nde 4’ten 5’e yükselttik. Ayrıca açılan yeni şubeler sayesinde online alışveriş kanalındaki etkinliğimizi artırdık.

Online alışverişe katkısı nasıl oldu?
Happy Center, müşterilerin internet üzerinde talep ettiği ürünleri tüketicilerin evlerine kadar ulaştırabiliyor. Bu hizmeti sağlarken şubelerimize 5 kilometre mesafedeki her yere ürün tedarikimiz var. Anadolu Yakası’na açtığımız şubelerle birlikte online alışveriş ağımızı daha da genişletmiş olduk.

Açılan şubelerin performansını değerlendirir misiniz?
Satın aldığımız 12 şubeyi de hizmete açtık. Mağazaların yeni açılmasına rağmen tüketicilerden olumlu tepkiler alıyoruz. Uzun vadede verimliliğimizi daha da artıracağız.

“Satın alma yapabiliriz”

Bu yıl içerisinde farklı satın almalar yapmayı düşünüyor musunuz?
Gündemimizde şu an için herhangi bir satın alma planı yok. Ama hedeflerimiz doğrultusunda uygun şartlarda bir imkân doğarsa elbette satın alma yapabiliriz.

Şube ağınıza baktığımız zaman Marmara Bölgesi’ne yayıldığınızı görüyoruz. Farklı bölgelere açılma fikrine sıcak bakıyor musunuz?
Öncelikle Marmara Bölgesi’ndeki yapılanmamızı tamamlamayı hedefliyoruz. İlk hedefimiz bölgesel liderliği ele geçirmek. Marmara Bölgesi’nde belirli bir doygunluğa ulaştıktan sonra farklı bölgelere açılma fikrine sıcak bakabiliriz. Bu bağlamda farklı bölgelere açılırken iyi bir alt yapı sistemi oluşturmanız, lojistik ağınızı iyi koordine etmeniz önem arz ediyor.

Hedef ilk 5

İndirim marketçiliğine bakışınızı öğrenebilir miyiz?
Müşterilerimize süpermarket konseptinde hizmet veriyoruz. İndirim marketçiliği ayrı bir yapılanma gerektiren bir format. Ayrıca discount konsepti Türkiye’de doygunluğa ulaştı. Happy Center olarak süpermarket kanalındaki gelişimimize devam edeceğiz.

Happy Center, sosyal medyayı etkin kullanan perakendecilerin başında geliyor. Bu konu hakkında neler söylersiniz?
Markalar için rekabette farklılaşmak rakiplerden bir adım önde olmayı sağlıyor. Bu doğrultuda nitelikli çalışana sahip olan, mağaza içi konumlandırmaya özen gösteren, zamanın gerektirdiği yeniliklere uyum sağlayan perakendeci rakiplerinden farklılaşıyor. Bu anlamda sosyal medyayı etkin kullanan perakendecilerin başında geliyoruz. Facebook’taki sayfamızı beğenenlerin sayısı 222 bini geçmiş durumda. Perakendeciler arasında kıyasladığımızda en yakın takipçimizle aramızda hatırı sayılır bir fark var. Facebook hesabımız üzerinde oyun uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Anlık kampanyalarımızın duyurusunu yaparak müşterilerimizle birebir iletişimi sağlıyoruz. Ayrıca Twitter, Foursquare gibi farklı sosyal mecralarda da yer alıyoruz.

Uzun ve kısa vadeli hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?
Happy Center, cirosal olarak şu anda ilk 10 perakendeci arasında yer alıyor. Bu bağlamda 2018 yılında cirosal anlamda ilk 5 perakendeci arasına girmek istiyoruz.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri