Güvenliğin sürdürülebilir hali

23 Ocak 2018 Salı

Güvenliği sadece hizmet verdiği yerin korunması olarak ele almayan Securitas, hayata geçirdiği projelerle tüm paydaşlarına artı değer katıyor. Güvenlik kelimesinin tanımını baştan yazan Securitas, sektöre dair farkındalığı artırmak konusunda da iddialı

guvenligin-surdurulebilir-hali

Hem iş ortaklarına hem de kendi içerisinde sürdürülebilir hayata katkı sağlayan faaliyetlerini Yeşil Güvende Projesi ile bir araya getiren Securitas, sürdürülebilir doğaya yönelik proje yürüten ilk güvenlik firması olmanın gururunu yaşıyor. Securitas, Yeşil Güvenlik uygulamasının şirketler ve çevre açısından sağladığı avantajlara dikkat çekiyor. Yeşil Güvenlik ile şirketler, üretim veya hizmet süreçlerinde kullandıkları kaynaklara ilişkin tasarruf imkânı sağlıyorlar. Tespit edilen eksiklikler ya da yanlış uygulamalar sayesinde kaynakların verimli kullanımı konusunda şirketlere very sağlayabiliyor. Dolayısıyla Yeşil Güvenlik, şirketlerin sürdürülebilirlik politika ve uygulamalarını da destekleyen bir özellik taşıyor.

 

Yeşil Güvenlik ile çevreye artı değer katmak, güvenlik sektöründe verilen hizmetlerle fark, güvenlik hizmeti alan iş ortaklarında ve Securitas çalışanlarında farkındalık yaratmayı hedefliyor.

 

Bu kapsamda Securitas, iş ortaklarının enerji kontrollerinden, çevre kirliliğini önleyen faaliyetlerin kontrolüne ve raporlanmasına kadar pek çok konuda destek oluyor. Temelde Yeşil Güvenlik, Securitas Iş ortaklarına üretim veya hizmet süreçlerinde kullandıkları kaynaklara ilişkin tasarruf imkânı sağlıyor. Bununla birlikte, şirketler Yeşil Güvenliği kendi içlerindeki sürdürülebilir faaliyetlere entegre edebiliyorlar.

Securitas iş ortaklarına Yeşil Güvenlik kapsamında ek olarak şu konularda destek veriyor:

·         Enerji tasarrufusağlayangörevlerinyapılması/control edilmesi (su, elektrik, ısınma/soğutma, ekgüçkaynakları-jeneratör- açıkkapı/pencerevb.)

·         Çevre kirliliğini önleyici faaliyetlerin yapılması/kontrol edilmesi (Özellikle endüstriyel tesislerde, atık alanlarındaki temizlik görevleri, sızıntılar vb.)

·         Hizmet verilen şirketlerin aldıkları taşeron hizmetlerin, çevreyi etkileyebilecek faaliyetlerinin denetlenmesi,

·         Yapılan denetlemeler çerçevesinde yapılacak faaliyetlerin izlenmesi, analiz edilmesi ve raporlanması.

Akıllı yazılımdan doğaya destek

Yeşil güvenlik bildirimleri Securitas Türkiye’nin geliştirdiği özel bir yazılım olan Smart Mobile aracılığı ile eşzamanlı olarak yapılıyor ve şirketlere aylık olarak raporlanıyor. Bu kapsamda yapılan tespitler, sağlanan faydalar ve iyileştirmeler Smart üzerinden Bildirim Raporlarıyla birlikte aylık olarak iş ortaklarıyla paylaşılıyor.

 

Yeşil güvenlikle gelen yeşil ofisler, yeşil doğa

 Çevresel açıdan sürdürebilir biçimde iş yapmayı amaçlayan ve uluslararası anlaşmalarla belirlenen çevresel gereklilikleri yerine getiren Securitas, Securitas Emisyon Politikası’nca emisyon ve atık tüketimi azaltımında hayata geçirmiş bulunuyor. Bununla birlikte, Securitas’ın tüm ofislerinde Yeşil Ofis standartlarına göre hareket ediliyor.


Enerji, kağıt ve su tüketiminin kontrollü şekilde tasarruf edilmesinden ofis ve araçlarda doğaya bırakılan karbon gazının minimum seviyeye indirilmesine kadar doğayı etkileyen faktörlere yönelik çalışmalar yeşil ofis kapsamında hayata geçirilmiş durumda. 

 

Securitas olarak tüketilen enerjinin geri dönüşü için ağaç dikimi gerçekleştiren Securitas, Securitas Türkiye Ormanı’nda yer alan ağaçları çalışanları, iş ortakları ve çözüm ortakları ile paylaşarak çevre konusunda farkındalığını daha da artırmayı hedefliyor. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri