Gökşin Durusoy: “Bağdat Caddesi'nde mağaza projelerimiz devam ediyor"

14 Haziran 2017 Çarşamba

Türkiye’de GYO’lar arasında bir ilki gerçekleştirerek cadde mağazacılığına yatırım yapan AKİŞ GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gökşin Durusoy, Bağdat Caddesi’ndeki cadde mağazacılığındaki yatırımlarına Beymen’le başladı. Beş katlı bina Beymen binası 2017’nin sonbaharında açılacak.

goksin-durusoy-bagdat-caddesinde-magaza-projelerimiz-devam-ediyor

Bağdat Caddesi’nde geçtiğimiz yıl pek çok dükkanın kapandığı haberi medyada yer aldı. Bağdat Caddesi’nde şimdilerde yerli ve yabancı pek çok markanın önümüzdeki günlerde kapılarını açacağını biliyoruz. Öeneğin Beymen ve Chanel bunlardan ikisi. Bostancı- Çatalçeşme arasında kalan bölge özellikle çok önem kazanmaya başlıyor. Biz de buradan yola çıkarak Türkiye’de GYO’lar arasında bir ilki gerçekleştirerek cadde mağazacılığına yatırım yapan AKİŞ GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gökşin Durusoy'la kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. Bildiğiniz gibi AVM yatırımlarına alternatif olarak cadde mağazaları yapımına da başlayan Akiş GYO, Beymen ile bir projeye imza attı. Proje kapsamında Bağdat Caddesi üzerinde yer alan Uşaklıgil Apartmanı, Beymen'in ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda yeniden tasarlanarak ve 5 katlı müstakil bir bina olarak hizmet verecek. Ve  Beymen’in beş katlı mağazası 2017’nin sonbaharında açılacak….

 

Türkiye’de GYO’lar arasında bir ilki gerçekleştirerek cadde mağazacılığına yatırım yaptınız. Bağdat Caddesi’ne size yönelten neydi?

 

Bağdat Caddesi’nin İstanbul’un en değerli ve eşsiz alışveriş konumlarından biri olması ve dünya standartlarında niteliklere sahip bir alışveriş caddesi olarak öne çıkması bizi bu bölgede yatırım yapmaya yöneltti. Mevcut portföyümüzü zenginleştirmek ve AVM yatırımlarımızdan elde ettiğimiz kira gelirlerine katkı sağlaması amacıyla 2015 yılında, Türkiye’de GYO’lar arasında bir ilki gerçekleştirerek Bağdat Caddesi’nde cadde mağazacılığına yatırım yapma kararı aldık. Güçlü ve sürdürülebilir bir şekilde büyümeye devam etmek için düzenli kira gelirimizi arttırmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz, bu açıdan Bağdat Caddesi’ndeki mağazalarımızın güçlü kira getirileri ile bu hedefimize önemli bir katkı sağlamasını bekliyoruz.

 

Bağdat Caddesi üzerinde bulunan projelerinizde son durum nedir?

 

Beymen’le kira sözleşmesi yapılan, Suadiye’de yer alan mağazamız için iskân ruhsatını aldık. Mağazayı Beymen’e kendi iç tasarımını yapması için teslim ettik, önümüzdeki aylarda açılışı gerçekleşecek. Erenköy ve Caddebostan’da kısmen mağaza kısmen konut/ofis projelerimizin inşaat süreçleri sürüyor, bu mağazalar için markalarla olan görüşmelerimiz devam ediyor, kiralama çalışmalarında önemli aşama kaydettik. Yaklaşık 1.070 m² satılabilir konut alanına sahip olan Akapartman Suadiye projemizin ise kaba inşaatı tamamlanmak üzere olup, maksimum teslim tarihi yılsonu olarak belirlendi. Projeleri 2018 yılında tamamlamayı hedefliyoruz.

 Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri