Gökçin Aras başarı öyküsü ile Nilüfer Kariyer Günleri’nde

19 Nisan 2019 Cuma

ÜÇGE Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras, iş hayatındaki başarı hikâyesi ile Nilüfer Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin koordinasyonunda Bursa Rotary İlkokulu’nda düzenlenen Nilüfer Kariyer Günleri’nin konuğu oldu

gokcin-aras-basari-oykusu-ile-nilufer-kariyer-gunlerinde

Bursa-Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Nilüfer Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin düzenlediği ve yaklaşık 5 bin 500 öğrencinin katılım gösterdiği Nilüfer Kariyer Günleri, 16-18 Nisan günleri arasında Nilüfer Belediyesi Bursa Rotary İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı ortaokul sekizinci sınıf ve lise onbirinci ve onikinci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen etkinlik, öğrencilerin meslek seçimleri ve kariyer planlamalarında yol gösterici olacak kurumların ve meslek uzmanlarının katılımıyla düzenlendi.

 

ÜÇGE Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras, etkinliğin üçüncü günü düzenlenen programda başarı öyküsü ile yer aldı. İstiklal Marşı ve açılış konuşmaları ile başlayan programda Aras, “Her Şey Güzel Olacak” başlıklı konuşmasında gençlere farklı bakış açıları ve vizyon kazandıracak deneyimlerini paylaştı.  “Gençlerin bizlerden değil bizim gençlerden öğrenecek çok şeyimiz var.” diyen Aras konuşmasında şunları vurguladı: “Bugün bilgi ve iletişim çağında gençler bizden o kadar hızlı ve algıları o kadar fazla ki, asıl bizim gençlerden öğrenecek çok şeyimiz var. Benim gençlere söyleyebileceğim tek şey hayallerini geniş tutmalarıdır. Başarıyı elde etmenin tek yolu hayal kurmaktan geçer. Girişimcilikte bana sermayeniz nedir diye sorarlardı, benim sermayem hayallerim derdim. Hayal etmeden gerçekleri elde edemeyiz.”

 

Gençlerin, büyükleri tarafından kısıtlanmaması ve özgür bırakılmasından yana olduğunu da paylaşan Aras, gençlerin zamanlarını iyi planladıktan sonra her şeyi yapabileceklerini ve başarabileceklerinin altını çizdi. Aras: “Biz firma olarak teknoloji kullanımında en son noktadayız. Bu teknolojinin kullanımında benden daha genç insanlar var. Gençlerin önünü açtığınızda onlara engel olmadığınızda o gençler sizi daha aydınlık ve daha doğru yola götüreceklerdir. Atatürk’ün geleceği gençlere emanet etti.” diye konuşan Aras: “Bu bir bayrak yarışıdır. Biz de bu bayrağı size emanet edeceğiz. Eminim ki sizler bu bayrağı bizden çok daha ileriye taşıyacaksınız. Çok daha iyi işler başaracaksınız.” diyerek sözlerini noktaladı. Aras’ın konuşması katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle dinlendi. Programda Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Öğrenci Orkestrası da eşsiz bir müzik ziyafeti sundu.

 

“Nilüfer Kariyer Günleri” etkinliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi, İl Şube Müdürü Kemal Ünal, İlçe Şube Müdürü Selahattin Erdoğmuş, Eğitim Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Ramazan Acar, Nilüfer Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ekrem Selçuk, Bursa Rotary İlkokulu Müdürü Mehmet Arı ve ÜÇGE Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras’ın katılımıyla stant ziyaretleri gerçekleştirildi. Program protokolün fuaye alanında öğrenciler, meslek uzmanları ve kurum temsilcileriyle bir araya gelmesi ile sona erdi.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri