Gıda dünyası Türkiye’de buluşuyor

02 Ağustos 2013 Cuma

21’inci Worldfood İstanbul Gıda Fuarı, 5-8 Eylül günlerinde İstanbul Fuar Merkezi CNREXPO’da yapılacak. Fuarda bu yıl “Konuk Ülke Projesi” kapsamında Azerbaycan boy gösterecek

gida-dunyasi-turkiyede-bulusuyor

ITE Turkey / EUF organizasyonuyla T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı himayesinde, KOSGEB ve Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) ile TGDF çatısı altında yer alan 20’yi aşkın derneğin desteğiyle gerçekleşen fuar, gıda sektörünün lider firmalarını bir araya getiriyor.

Worldfood İstanbul 2013 fuarında bu yıl “Konuk Ülke Projesi” kapsamında Azerbaycan boy gösterecek. Azerbaycan son dönemde büyüyen ekonomisi ve devam eden yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Türkiye ile Azerbaycan arasında yaklaşık 2,5 milyar dolarlık bir ticaret hacmi bulunuyor. Son iki yılda ülkemizden 1 milyar dolara yakın ithalat gerçekleştiren Azerbaycan, üretim paylaşım anlaşmalarıyla yabancı sermaye yatırımlarına da hız vermiş durumda. Azerbaycan toplam ithalatının yüzde 16’sını tarımsal ürünler yani gıda ve içecekler oluşturuyor. Dolayısıyla Türkiye’den alım yapabilecek ülkelerin başında geliyor.

Azerbaycan Türk Ticaret Ataşeliği’nin desteği ile büyük zincir market satın almacılarının, büyük toptancı ve tedarikçilerin oluşturduğu özel bir alım heyeti fuarı ziyaret edecek ve fuar süresince iş geliştirme platformu kapsamında ikili görüşmelerde bulunacak. 

Dünyanın farklı bölgelerinden ve Türkiye’nin hemen hemen her ilinden gelen katılımcıların yörelerine has ürünleriyle katıldığı Worldfood İstanbul fuarında, bakliyat ve baharattan, bitkisel yağlara, zeytin ve zeytin ürünlerinden çay ve kahve ürünlerine, kuruyemişlerden konserve reçel bal pekmez ürünlerine, süt ve süt ürünlerinden şekerleme ve çikolataya, dondurulmuş gıdadan et ürünlerine kadar geniş bir yelpazede hazır gıdalar sergileniyor.

Sektörün gelişmesinde ve dünyaya açılmasında 21 yıldır en önemli rolü üstlenen Worldfood İstanbul Gıda Fuarı, Ipack 2013 Ambalaj Fuarı ve Ingredients Turkey Gıda katkıları Bölümü ile birlikte bu yıl da sektörün önde gelen 500’ün üzerinde firmasına ve yaklaşık bin markaya ev sahipliği yapmayı hedefliyor.

Worldfood İstanbul Gıda Fuarı, Perakende Bilgi Evi yayınlarından Perakende.org internet haber portalı ve Market dergisi tarafından da destekleniyor. Perakende.org ve Market dergisi, 2’nci hall A202 numaralı stantta katılımcılarla buluşacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri