Gıda 2012’de binden fazla marka yer aldı

10 Eylül 2012 Pazartesi

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen İstanbul Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı 6-9 Eylül günleri arasında binden fazla markanın katılımıyla İstanbul Fuar Merkezi / CNR Expo’da gerçekleştirildi

gida-2012de-binden-fazla-marka-yer-aldi

Gıda sektörünün en saygın fuarları arasında gösterilen İstanbul Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı, 6-9 Eylül günleri arasında İstanbul Fuar Merkezi / CNR Expo’da gerçekleştirildi. Çok sayıda katılımcının ve binden fazla markanın yer aldığı fuarın açılışını Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker yaptı. Eker, gıda sektörünü insanın hayat kaynağı olduğunu belirterek gıda sektörünün asla modası geçmeyen bir sektör olduğunun altını çizdi.

El emeği ile yapılan üretimden, teknoloji çağına geçildiğini ve gelişen gıda teknolojilerinin fuarlardan takip edilebileceğini kaydeden Eker, “50 yıl önce gıda ürünleri bu şekilde değildi, 50 yıl sonra da bugün olduğu gibi olmayacak. Dolayısıyla arz ile talebin buluştuğu ve sadece ticaret ortamı olmayan fuarların aynı zamanda konferans ve seminerlerle desteklenen bir bilgi kaynağı” şeklinde konuştu.

E Uluslararası Fuarcılık (EUF) tarafından düzenlenen ve çatısı altında 20’yi aşkın dernek barındıran Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) ve KOSGEB tarafından desteklenen Gıda Fuarı’nda çeşitli seminerler düzenlenerek gıda sektörünün gündem yaratan konularına ışık tutuldu. Türk Standartları Enstitüsü “Gıda Güvenliği Semineri”, “İşletmelerde Kalite ve Gıda güvenliği Uygulamalarına Sistematik Yaklaşım”, “Güvenilir, Sağlıklı ve Helal Gıda’nın tüketici açısından önemi” konularını mercek altına alındı.

Market dergisi Gıda Fuarı’nda fark yarattı
Perakende sektörünün ilk ve en etkin dergisi Market, İstanbul Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı’nda standıyla fark yarattı. Çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilen standın ilk gün ziyaretçileri arasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de yer alırken stant ziyaretçilerine Market dergisinin yanı sıra Perakende Bilgi Evi’nin (PEBEV) diğer yayınları olan Mağaza dergisi, Lojistürk dergisi, Perakende.org ve Lojistürk.net ile ilgili bilgiler de verildi.

PEBEV Genel Müdür Yardımcısı Funda Bayraktaroğlu, bu yıl 20’ncisi düzenlenen Gıda Fuarı’na her yıl düzenli olarak katıldıklarını belirterek “Gıda Fuarı, sektör temsilcileriyle bir araya geldiğimiz, onlarla aynı çatı altında buluştuğumuz bir organizasyon. Her yıl bir önceki yıla göre ilerleme kaydeden fuar sayesinde Gıda Fuarı’nda yer alan markaların Türkiye’nin ekonomisine sağladığı katkıyı gözleme şansımız oldu. PEBEV bünyesinde yer alan Market dergisi aracılığıyla da sektöre olan desteğimizi sürdürerek perakendenin nabzını tutmaya devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri