Gençlik M1 Adana’da buluştu

Gençler; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı 100’üncü yılına yakışır bir coşku ve katılımla M1 Adana AVM ’de düzenlenen “Müzik Şöleni” ile kutladı

Gençlik M1 Adana’da buluştu

M1 Adana AVM geleneksel olarak her yıl düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı bu yıl da 100’üncü yılına yakışır bir şekilde gençlerin yoğun ve coşkulu katılımı ile gerçekleştirdi. Ulu Önder Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlattığı tarih olarak anılan 19 Mayıs’ın bu yıl ayrı bir anlamı vardı. Bu günün anlam ve önemine yakışır düzeyde Adana’da gençler, binlerce öğrenci velileri ile birlikte M1 Adana AVM’de buluştu. Adana’nın dört bir yanından etkinliğe katılan genç öğrenciler, müzik grupları ile iki gün boyunca müzik yeteneklerini sahnede sergiledi. Profesyonel sanatçılara taş çıkarırcasına sahne alan gençlerden oluşan öğrenci müzik grupları konser alanını dolduran gençlerden büyük ilgi gördü.  Bunun yanında genç yeteneklerin müzik ziyafeti öğretmenler, veliler ve AVM ziyaretçilerinin de büyük beğenisini kazandı.

 

M1 Adana AVM’nin bu yıl “Gençlik Burada” konsepti çerçevesinde okullar ile işbirliği yaparak düzenlediği etkinlikte; İsmail Kulak Anadolu Lisesi, Adana Fen Lisesi, İsmail Sefa Özler Anadolu Lisesi, Toki Şehit Ozan Onur İlgen Anadolu Lisesi, ÇEAŞ Anadolu Lisesi, Şehit Temel Cingöz Anadolu Lisesi, Özel Mektebim Çukurova Bilfen Lisesi, Kurttepe Şehit Ali Öztaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan müzik grupları iki gün boyunca etkinlikte sahne aldı.

 

M1 Adana Alışveriş Merkezi Müdürü Yalçın Öz: “M1 Adana AVM’de kurulduğu günden bu yana eğitici ve aynı zamanda eğlendirici aktiviteler ile özellikle çocukları ve gençleri yıl boyunca buluşturuyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılda ülkemiz için çok anlamlı olan Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlattığı gün olarak kabul edilen 19 Mayıs’ın 100. Yıl gibi anlamlı bir yıldönümüne tanıklık etmenin mutluluğunu gençlerimiz ile birlikte yaşadık. Yaşattık. Ulu önderimiz Atatürk’ün Gençlerimize armağan ettiği bu anlamlı günü bir kez daha coşkuyla andık. 2 gün boyunca gerçekleştirilen etkinliklerimize ziyaretçiler yanında çocukların aileleri ile birlikte yoğun katılımı kutlama etkinliklerimizin coşkusunu ve mutluluğumuzu artırmıştır.” dedi.