Fresh’n Soft, ihracat rakamlarını ikiye katladı

2012 yılında ihracat faaliyetleri için 40’a yakın bayi ile çalışan Fresh’n Soft, Türkiye’de olduğu gibi Lübnan ve Venezüella’da da pazar lideri konumunda. Bu yıl, başta Afrika ve Uzakdoğu ülkeleri ağırlıklı olmak üzere, dünyada distribütörlüğü olmayan ve hedeflenen yeni ülkelerde bayilik anlaşmaları yapmayı planlayan marka iç piyasada 35 bayi ile çalışıyor

Fresh’n Soft, ihracat rakamlarını ikiye katladı

1957 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Kardeşler Uçan Yağlar Sanayi AŞ, bugün Gebze’de 14 bin metrekarelik kapalı üretim tesislerinde Mikrobiyoloji, Ar-Ge ve Kalite Kontrol Laboratuarı ile yönetmeliğine uygun üretim yapıyor. 1992 yılında ıslak mendil ithalatına başlayan Kardeşler Uçan Yağlar Sanayi AŞ 1996 yılında Türkiye ekonomisi için devrim niteliğinde bir karara imza attı. Ve ‘Her eve, her cebe, hijyenik ve pratik çözümler’ sloganıyla Türkiye’nin ilk ıslak mendil üretimini Fresh’n Soft markasıyla gerçekleştirdi. 

Yıllardan beri yüzde 20’nin üzerinde büyüme oranına sahip ıslak mendil pazarı, 2012 yılında yüzde 15 civarı bir büyüme oranıyla sektörü cazip bir hale getiriyor. Bugün 200’ün üzerinde markanın yer aldığı ıslak mendil sektöründe yıllardır yükselen kalite standartları, yenilikçi ürünleri ile Fresh’n Soft markası pazar liderliğini sürdürüyor.

5 Kıtada 45’ten fazla ülkeye ihracat
Yıllık 15 milyarın üzerinde mendil üretme kapasitesine sahip tesislerinde, Fresh’n Soft, Mendix ve Medifresh markalarıyla sektörün lideri olan Kardeşler Uçan Yağlar Sanayi AŞ, 5 kıtada 45’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Başta Orta Asya, Orta Doğu ve Doğu Bloğu ülkeleri olmak üzere Amerika ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerine ürünlerini ihraç eden firmanın, şirket hacminin yaklaşık yüzde 35’ini ihracat faaliyetleri oluşturuyor.

Kardeşler Uçan Yağlar Sanayi AŞ’nin 2012 yılı sonundaki ihracat hedefi ise yüzde 40’a ulaşmak. Bu hedefe ulaşmak için Fresh’n Soft yeniliklerin öncüsü olmaktan çekinmiyor. Bu yılsonunda da hedef bu yıl olduğu gibi ihracatta daha fazla büyümek.

Private Label pazarında da etkinliğini artırıyor
Hızla büyüyen market markalı ürün sektöründe yer alan yurt içi ve yurt dışı pek çok önemli markanın arkasında Kardeşler Uçan Yağlar imzası dikkat çekiyor. Fresh’n Soft ürünleri dışında, müşterilerden gelen özel taleplere uygun formüller geliştirerek private label pazarında her geçen gün etkinliğini artırıyor.

Kardeşler Uçan Yağlar Sanayi AŞ 2012 yılı için hedeflediği yüzde 20’lik büyüme oranını gerçekleştirerek, 2013 yılında da anne ve bebek sağlığını temel alan, kişisel bakım ve medikal bakım ürünleri alanında yenilikçi ürünleriyle sektördeki liderliğini devam ettirmeyi amaçlıyor.