Franchise dünyası Eylül 2013’te buluşacak

Medya Fors Fuarcılık organizasyonu ve UFRAD işbirliği ile her yıl girişimciler ile markaları bir araya getiren Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı bu yıl 12-15 Eylül 2013 tarihleri arasında 11’inci kez düzenlenecek

Franchise dünyası Eylül 2013’te buluşacak

Geçtiğimiz yıl 6 ve 7’nci hall’lerde gerçekleştirilen fuar, bu yıl 5’inci hall’ün de eklenmesiyle 3 salona çıkıyor. Franchise ve markalı bayilik veren markaların yanı sıra zincir markaların çözüm ortakları olan firmalara da yer vererek onları girişimci ve yatırımcılarla İstanbul’da buluşturacak.

2012 yılında gerçekleştirilen 10’uncu Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı 12 bin metrekare alanda 21 bin 200 girişimci adayıyla 300’e yakın markayı buluşturdu. Fuarda 4 gün boyunca, Türkiye genelinde ve yurt dışında franchise vermeyi hedefleyen yüzlerce markapek çok satış noktasına ulaştı.

Fuarla eş zamanlı olarak, UFRAD ev sahipliğinde düzenlenen 36’ncı Dünya Franchise Konseyi Toplantısı’nın İstanbul’da buluşturduğu 50 ülkenin Franchise Derneği Başkanları ve üyeleri fuarı ziyaret ederek Türkiye pazarını incelediler. Ayrıca fuar, Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) üyesi olan, yurt dışında yerleşik Türk iş adamlarının oluşturduğu heyeti ağırladı. DTİK üyelerinin Türk markalarıyla fuar alanında yaptıkları görüşmeler neticesinde birçok Türk markası yurt dışında bayilik verme fırsatı yakaladı.

Tüm sektörleri franchise sistemi çatısı altında toplayan ve yeni buluşma tarihini 12-15 Eylül 2013 olarak belirleyen 11’inci Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı, bu yıl da Avrupa, Orta Doğu ve Türk Cumhuriyetleri üzerinde yürüteceği çalışmalarla yabancı ziyaretçi sayısını katlamayı hedefliyor.

Mağaza ve Market dergileri ile www.perakende.org‘un basın sponsorluğunu yürüttüğü fuar, bir yandan uluslararası markalara ev sahipliği yaparken öte yandan ticaret odaları ile yapılan işbirlikleri sayesinde yerel markaların güçlenmesine ve onların yurt dışına açılarak birer uluslararası markaya dönüşmelerine ön ayak olacak.