Forum İstanbul, uluslararası ULI ödüllerinde finalde

Forum İstanbul; şehircilik ve mimari alanda dağıtılan, dünyanın en prestijli ödüllerinden Urban Land Institute’in (ULI) her yıl düzenlediği ULI Global Awards for Excellence 2012’ de finale kaldı

Forum İstanbul, uluslararası ULI ödüllerinde finalde

Forum İstanbul; şehircilik ve mimari alanda dağıtılan, dünyanın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden ULI Global Awards for Excellence 2012’de finalist oldu. Dünyanın en önemli gayrimenkul kurumlarından biri olan Urban Land Institute’in (ULI) her yıl düzenlediği ULI Global Awards for Excellence yarışmasında, şehirciliğe katkısı olan ve mimari açıdan dünya genelinde en öne çıkan projelere ödüller veren yarışmada Forum İstanbul finale kaldı.

29 projenin finale kaldığı ULI ödüllerinde bu yıl finalistlerin çoğu ABD’den çıktı. Avrupa’dan sadece 6 proje finale kalırken Türkiye’den tek finalist Forum İstanbul oldu. Yenilikçi, finansal olarak başarılı, bulundukları bölgede topluma katkıda bulunan, çevreyle dost ve sosyal ihtiyaçlara cevap veren projeler 16 – 19 Ekim’de ABD, Colorado’da yapılacak final töreninde ödüllendirilecek.

175 bin metrekarelik kiralanabilir alanda 265 mağazasının yanı sıra, Turkuazoo akvaryum, Jurassic Land gibi İstanbulluların sıklıkla tercih ettiği eğlence birimlerini ve sayısız müşteri hizmetini de içeren Forum İstanbul, açıldığından bu yana ağırladığı 60 milyona yakın ziyaretçisi ve çift haneli ciro artışları ile de on plana çıkıyor.

ULI kimdir?
Urban Land Institute’un amacı arazi kullanımı alanında sorumlu bir şekilde önderlik yaparak çevreyi bir bütün olarak zenginleştirmektir.
 • 1936 yılında kurulan ve kar amacı olmayan bir araştırma ve eğitim kuruluşu olan enstitü, en iyi arazi kullanım siyasetlerini ve uygulamalarını destekliyor.
 • Dünya çapında 30 binden fazla üyesi var. Bunların 2 binden fazlası Avrupa’da ve üyeler özel sektörde ve kamu sektöründe imar işlerine ilişkin alanları temsil ediyor.
  • Enstitü sektörün en önde gelen, fikir, bilgi ve deneyim değiş tokuşu gerçekleştirilen, alanlar arası forumu konumunda.
 • Üyelerin paylaşma, yol gösterme ve sorun çözme yoluyla geliştikleri bir düşünce üretme merkezi. ULI’ın şu anda Türkiye’de de bir ofisi faaliyete geçti. (www. turkey.uli.org)