Forum Gaziantep 2013’te kapılarını açıyor

03 Ağustos 2012 Cuma

Multi Development Türkiye, Güneydoğu’daki ilk projesini Gaziantep’te açıyor. 2013 Eylül ayında açılacak ve 3 katta 44 bin 500 metrekare kiralanabilir alana sahip olan Forum Gaziantep’te 110 mağaza bulunuyor. Forum Gaziantep’in yüzde 60’ı şimdiden kiralandı. Gaziantep’in ardından yatırımlarını sürdürecek olan Multi Development Türkiye, Forum Adana, Forum Diyarbakır ve Forum Çanakkale ile geliştirme aşamasında olan Forum Çorum ve Forum Elazığ projeleriyle Anadolu’ya yaklaşık toplam 700 milyon euro yatırım yapacak

forum-gaziantep-2013te-kapilarini-aciyor

Türkiye’deki Forum Alışveriş Merkezlerini çatısı altında bulunduran Multi Development Türkiye, 6 yeni projesi ile Türkiye’nin 6 kentini daha Forum markası ile tanıştırırken, ilk yatırımını Forum Gaziantep ile Güneydoğu’da yapacak. Multi Development Türkiye CEO’su Hulusi Belgü, “Anadolu büyük bir potansiyele sahip ve bu potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu zengin toprakları işlemek de yeşertmek de bizim işimiz. O nedenle Multi olarak, yeni projelerimizle yüzümüzü Anadolu’ya döndük” dedi.

Ekonomik yapısı, tarihi zenginlikleri, turizm potansiyeli, üniversitesi ve büyükşehir statüsü ile Gaziantep’in Türkiye’nin en büyük ve değerli şehirlerinden biri olduğuna dikkat çeken Belgü, “Forum Gaziantep olarak, şehir ve kültür ile birebir uyumlu geliştirmekte olduğumuz projemizle, bu bölgedeki gelişimin bir parçası olmaktan mutluluk duymaktayız. Forum Gaziantep, Multi’nin Güneydoğu’daki ilk projesi olacak. Ardından Forum Diyarbakır ile bölgeye yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Son yıllarda Gaziantep’in bir değişim süreci geçirdiğine dikkat çeken Hulusi Belgü, “Böylesi büyük ve zenginliklerle dolu bir kentin ihtiyaçlarının farkındayız. Özellikle son dönemde bir dünya kenti olma yönünde önemli bir gelişim evresinde bulunan Gaziantep, şu anda kenti daha da öne çıkaracak bir kentsel dönüşüm sürecinde bulunuyor. Forum Gaziantep de gerek sosyal yaşama katacağı zenginlik, modern alışveriş imkanı, mükemmel ulaşılabilirliği, kentin geleneksel dokusundan ilham aldığı modern mimarisi ile bu sürecin en önemli parçalarından biri olacak ve hızla modernleşen Gaziantep’e değer katacak” açıklamasında bulundu.

Yüzde 60’ı şimdiden kiralandı
Belgü, “Forum alışveriş merkezlerinin yüksek ziyaret oranı, AVM’deki markalar için de büyük önem taşıyor. Bu nedenle henüz inşaat aşamasındaki Forum Gaziantep’in 44 bin 500 metrekare kiralanabilir alanının yüzde 60’ı da şimdiden kiralanmış durumda. Media Markt, Koçtaş, Cinemaximum, Migros, Boyner, LC Waikiki, Teknosa, Joker ve Playland gibi ulusal ve uluslararası en beğenilen markalar, tüm zenginliğiyle Forum Gaziantep’te yer alacak. Çok salonlu sinema kompleksi, eğlence alanları, hipermarket, yapı market ve restoranları ile Gaziantep’in alışveriş ve sosyal yaşamının kalbi haline gelecek olan Forum Gaziantep, kentin yerel mimari detaylarından da esinlenilen modern tasarımıyla da ferah ve keyifli bir alışveriş deneyimi sunacak” dedi. Belgü, Forum Gaziantep projesi için Finansbank ile bir iş birliği gerçekleştirdiklerini, bir diğer iş ortaklarınınsa Koray İnşaat olduğunu dile getirdi.

120 milyon euro yatırım ile hayata geçirilecek Forum Gaziantep, tarihi kent merkezi ve yeni yerleşim alanlarının birleşim noktasında, kentin kalbinde yer alıyor. Gaziantep çevresinde yer alan konut, alışveriş alanları, tren istasyonu, kamu binaları, stadyum, mozaik müzeleri ile yoğun bir araç ve yaya trafiğinin olduğu konumuyla mükemmel bir erişilebilirliğe sahip. Forum Gaziantep’in bir diğer önemli özelliği ise şehrin en işlek caddesi olan Gazimuhtar Caddesi’ne olan yakınlığı. Bu şekilde alışveriş merkezi, şehir merkezine giden herkes için ulaşılabilir olacak. Forum Gaziantep, şehrin tümüne hakim konumuyla kentin en prestijli ve güçlü çekim merkezlerinden biri olmaya hazırlanıyor.

5 proje daha kapıda
Multi Development Türkiye yatırımları Adana, Diyarbakır ve Çanakkale, sonrasında Çorum ve Elazığ’da açılacak 5 Forum projesi ile devam edecek. Forum Gaziantep’in açılışının ardından yeni projeleri önümüzdeki yıllarda aktif hale getirmeyi planladıklarını belirten Belgü, “Projelerimizi hayata geçirdikten sonra yaklaşık 1 milyon metrekare toplam kiralanabilir alanda 2 bin 615 mağazaya ulaşacağız. Bu da sektörün yaklaşık yüzde 15’ine denk geliyor. Ekonomik anlamda ise Multi olarak yaklaşık 1 milyar euro daha yatırım gerçekleştirmiş olacağız ve toplam yatırımımız 4.2 milyar euro’ya ulaşacak. Bu miktarda yatırım aynı zamanda istihdam demek, ekonomik canlanma demek. Geliştireceğimiz 6 yeni proje ile yaklaşık 9 bin 500 kişiye daha iş imkanı sağlayacağız. Bununla birlikte, tüm Forum Alışveriş Merkezleri’nde ortalama 35 bin kişiye ekonomik olarak destek sağlamak bizim için çok gurur verici. Diğer iş kollarıyla birlikte şehirlere getireceği ekonomik canlılık ise paha biçilmez nitelikte” dedi.

Yeni Forum projeleri hakkında

Forum Gaziantep
2012 yılında inşaatına başlanan Forum Gaziantep; şehrin merkezinde yer alan lokasyonu, ulusal ve uluslararası markaları, eğlence olanakları ile kentin en prestijli ve güçlü çekim merkezlerinden biri olacak. Bir alışveriş ve eğlence merkezi olarak tasarlanan projenin tasarımı modern özellikler ile birlikte yerel mimari unsurları da yansıtıyor. 44 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan proje, ulusal ve uluslararası pek çok mağazaya ev sahipliği yapacak. Forum Gaziantep’te çok salonlu sinema kompleksi, eğlence alanları, hipermarket, yapı market ve restoranlar ile yaklaşık bin 500 araçlık kapalı otopark yer alacak.

Forum Adana
Adana’da alışveriş ve eğlence merkezi anlayışına farklı bir yaklaşım getirecek olan Forum Adana, yerel nüfus ve şehre gelen ziyaretçilere için önemli bir cazibe merkezi olacak. Açık meydanları, kapalı açık yürüyüş yolları ve galerileri ile çağdaş bir kent deneyimi sunmayı amaçlayan Forum Adana’nın yaklaşık 43 bin metrekare kiralanabilir alanında hipermarket, yapı ve teknoloji marketi, ulusal ve uluslararası markalardan oluşan 130 mağaza ve sinema salonları bulunacak. Forum Adana, ziyaretçilerine bin 500 araç kapasiteli otopark alanıyla hizmet verecek.

Forum Diyarbakır
Multi Development Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu’daki ilk projesi olan Forum Diyarbakır, 53 bin 500 metrekare kiralanabilir alan ve 160 mağazasıyla Diyarbakır’ın ve bölgenin en büyük eğlence alanları ve alışveriş merkezi olacak. Forum Diyarbakır’da, hipermarket, yapı market, 80 mağaza, restoranlar ve kafelerin yanı sıra bin 500 araçlık bir otopark da yer alacak. Forum Diyarbakır, bölge yerel mimarisinden esinlenerek tasarlanan iç avlusu, bazalt taşının kullanıldığı cepheleri ve kulesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde mimarisiyle de dikkat çekecek.

Forum Çanakkale
38 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan Forum Çanakkale, şehir merkezinin güneyinde yer alacak. Üçgen formda hazırlanan proje, 31 bin metrekare kiralanabilir alanda 100 mağazaya sahip olacak. Tasarımı modern özellikler ve yerel mimari unsurlar içeren Forum Çanakkale’de ulusal ve uluslararası markalar, hipermarket ve sinema salonları bulunacak. Projede yaklaşık bin araçlık otopark hizmet verecek.

Forum Elazığ
Forum Elazığ, merkezi ve kolay ulaşılabilir konumu ile şehrin en yeni yaşam merkezi haline gelecek. 33 bin metrekare kiralanabilir alanda 100 mağazaya sahip olacak olan Forum Elazığ; hipermarket, ulusal ve uluslararası markalardan oluşan mağazaları, sinema salonları ile aynı zamanda bölgenin de çekim merkezi olacak.

Forum Çorum
Forum Çorum, 37 bin metrekarelik proje alanıyla şehir merkezinde yer alacak. 3 katlı bir alışveriş ve yaşam merkezi olarak tasarlanan Forum Çorum; hipermarket, elektronik market, ulusal ve uluslararası markalardan ve sinemadan oluşacak. Forum Çorum, 30 bin 600 metrekare kirlanabilir alana ve bin araç kapasiteli otoparka sahip olacak. 

 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri