Ford Otosan 33’üncü Kocaeli Rallisi’ne sayılı günler kaldı

22 – 23 Ağustos günlerinde Kocaeli Rallisi’nin start ve finishi, Outlet Center İzmit’te gerçekleştirilecek

Ford Otosan 33’üncü Kocaeli Rallisi’ne sayılı günler kaldı

KOSDER tarafından organize edilen; Türkiye Ralli Şampiyonası’nın beşinci ayağı Kocaeli Rallisi, 22 – 23 Ağustos günlerinde bu yıl 33’üncü kez düzenleniyor.

22 Ağustos Cumartesi günü saat 14.30’da Outlet Center İzmit’ten start alarak başlayacak rallinin ilk gününde ekipler; üç özel etabın ardından, Kocaeli şehir merkezinde yer alan Kocaeli Büyükşehir Seyirci Özel Etabı ile günü sonlandıracak.

Seyirci özel etabı, bu yıldan itibaren şehir merkezine taşınıyor. Bulvar Anıt Park karşısındaki pazar alanı, rallide hem servis alanına hem de seyirci özel etabına ev sahipliği yapacak. Ekipler, seyirci özel etabı ardından servis aldıktan sonra Wellborn Luxury Hotel’de ilk günü tamamlayacak.

23 Ağustos Pazar günü sabahı saat 09.00’da yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipleri, rallinin ikinci gününde zorlu bir mücadele bekliyor olacak. Ekipler, yine üç özel etabın ardından, servis alanına gelerek araçlarının bakım ve ikmallerini gerçekleştirecekler. Ardından bu üç özel etabı bir kez daha geçerek saat 17.30’da Outlet Center İzmit´te finish podyumuna ulaşacak.