Fora Zeytin Olivtech 2019’a damga vurdu

12 Mart 2019 Salı

Türk gıda sektöründe çeyrek asrı deviren Fora Zeytin, 6 – 9 Mart günleri arasında İzmir’de düzenlenen Olivtech 2019 “9. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı”na katıldı

fora-zeytin-olivtech-2019a-damga-vurdu

Çeyrek asrı geçen süredir milyonlarca tüketiciye zeytin ve zeytinyağı çeşitlerini buluşturan Fora Zeytin, 25 yıldır süren zeytin tutkusunu da fuarda katılımcılar ile paylaştı. Birbirinden lezzetli zeytin ve zeytinyağı çeşitleri ile fuarda yerini alan Fora Zeytin, yerli ve yabancı sektör profesyonellerinden tam not aldı.

 

Türkiye’den ve dünyadan zeytin ve zeytinyağı üreticilerini buluşturan Olivtech 2019’a, Türkiye’nin önde gelen zeytin üreticisi Fora Zeytin katıldı. İzmir’de 6 – 9 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen Olivtech 2019 “Gurme İzmir” 9’uncu Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı, Türkiye’nin en yeni ve en modern fuar merkezinde kapılarını tüm dünyaya açtı. 

 

Gıda sektöründen yerli ve yabancı sektör profesyonellerini ve tüm zeytinseverleri buluşturan fuarda, Fora Zeytin geniş stant alanında ziyaretçilerini ağırladı. Zengin çeşitlerinden sele, kırma, çizik, fit, az yağlı, az tuzlu ve zeytinyağı ürünlerini tanıtan Fora Zeytin, katılımcılardan tam not aldı.

 

Zeytin tutkusu ile geçen 25 yıl

Fora Zeytin Fabrika Müdürü Taner Yıldırım ve Pazarlama Müdürü Ayşegül Arkök Tüfekci, Olivtech kapsamında gerçekleşen Gurme Sohbetler’de sofralık zeytin ile ilgili yıllara dayanan deneyimlerini ziyaretçiler ile paylaştı. 1994’de kurulan ve 25’inci yılını kutlayan Fora Zeytin’in Fabrika Müdürü Taner Yıldırım, yüksek kapasitesi, geniş ürün gamı, ülke çapında yaygın dağıtımı ve başarılı ihracat rakamları ile şirketin zeytine olan tutkusunu anlattı. Doğadan aldığını doğaya geri verme hedefiyle, güneş enerjisi ile çalışan Fora Zeytin fabrikasından ve atık tesisleri ile çevreye saygılı üretimden bahsetti. Yerli ve yabancı yoğun katılımın olduğu sunumda Pazarlama Müdürü Ayşegül Arkök Tüfekci ise dünyadaki ve Türkiye’deki sofralık zeytin tüketimi ile ilgili bilgileri ve araştırma sonuçlarına dayanarak tüketici tercihlerini anlattı. Zeytin faydalarını da vurguladığı sunumda, Türk halkının en çok siyah zeytini sevdiği ve ayda ortalama 27 gün zeytin tükettiği gibi bilgileri paylaştı.

 

Kalite uygunluk belgesi

Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) tarafından, habersiz toplanan numunelerin test edilmesi suretiyle yapılan denetimlerde Türk Gıda Kodeksine uygun olduğu tespit edilen Fora Zeytin,  her yıl olduğu gibi bu yıl da “Kalite Uygunluk Belgesi”ne layık görüldü. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri