Fora Zeytin Migros’tan kalite ödülü aldı

Fora Zeytin Migros’tan kalite ödülü aldı

Türkiye zeytin ve zeytinyağı pazarında 25 yıldır kaliteli ürünleri tüketicisiyle buluşturan Fora Zeytin’e perakende sektörünün öncülerinden Migros’tan çok özel bir ödül geldi.

 

Migros her yıl düzenli olarak müşterilerine sunduğu ürünlerin kalitesini dünya standartlarında denetliyor. Tedarikçilerine uyguladığı kalite standartları denetimlerinde gıda güvenliğinin yanı sıra çevre yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği gibi konularda da kontroller gerçekleştiriyor.

 

2018 yılı denetimlerinde yüzde 99.9 puan alan Fora Zeytin, Migros Kalite Yıldız Altın Ödüle layık görüldü. Fora Zeytin ödül alan tedarikçiler arasında bu ödüle layık görülen tek zeytin üreticisi oldu.

 

Ödülü İyi Gelecek Festivali’nde Migros Genel Müdür Yardımcısı Cem Rodoslu’dan alan Fora Zeytin Genel Müdürü Efe Yazıcı: “Tedarikçi seçimine büyük önem veren Migros ile kurulduğumuz günden beri işbirliği içinde olmanın gururunu yaşıyoruz. Migros’un kendi sektöründeki yeri ve önemi tartışılmaz. Migros’un örnek tedarikçilerinden biri olarak gösterilmenin ne anlama geldiğini tüketicilerimizin de bilmesini istiyoruz. Migros İyi Gelecek Festivali’nde Fora Zeytin’e sunulan bu altın ödülü büyük bir mutlulukla kabul ettik.” şeklinde konuştu.