Perakende PageSkin
Perakende

TEKSÜT

TEKSÜT SÜT MAMÜLLERİ SAN. TİC. AŞ - Balıkesir

Kategori : Gıda

Adres : HASANBEY KÖYÜ KÖYALTI MEVKİİ NO: 14 GÖNEN / BALIKESİR

Mail : bilgi@teksut.com

İletişim : 7621232

Faks: 7621197

http://www.teksut.com

Teksüt 1956 yılında Balıkesir iline bağlı Gönen ilçesinde Recep Arınık tarafından kuruldu. Önceleri sadece beyaz peynir üretimi üzerine kurulmuş olan Teksüt mandırası 1990 yılında halen üretim yapılmakta olan modern tesislerine taşındı.

50 yılı aşan üretim süresince kaliteyi her zaman ön planda tutan Teksüt ürün yelpazesini de geliştirmeyi ihmal etmedi. Beyaz peynir ile başlayan Teksüt serüveni bugün kaşar peyniri, krem peynir, tereyağ, sürülebilir beyaz peynir, labne, kaymak, yoğurt, ayran ve yöresel peynirler (mihaliç, çeçil, dil, çerkez, otlu, urfa, örgü, vb.) gibi farklı çeşit ve gramajlarda birbirinden leziz ürünler ile devam ediyor.

Firma, 1998 yılında ISO 9002 Kalite Güvence Belgesi ve 2005 yılında Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları (HACCP) sistem belgelerini, akabinde, TS EN ISO 2001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ile TS EN ISO 22.000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini almaya hak kazanmıştır. Personel eğitimine her zaman ayrı bir önem veren Teksüt, yaklaşık 5 yıldır Gıda Hijyeni ve Teknolojisi ile Gıda Güvenliği konularında aylık eğitimlerini aralıksız sürdürüyor. Teksüt, 2011 yılında FDA tarafından denetlenmiş ve denetim olumlu olarak sonuçlanıyor.

Yaklaşık 8 bin metrekare kapalı alanda 280 çalışanla hizmet veren Teksüt, son yıllarda yaptığı ultra modern teknolojik yatırımlar ile günlük 350 ton sütü işleyerek süt mamulü haline getiriyor. İhracat hedefleri doğrultusunda "Türk Malı" ibaresini dünyanın pek çok noktasına taşıyan Teksüt, ürünlerini ABD ve Irak’a kadar ulaştırıyor ve yeni ihracat planlamaları yapıyor.

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin