Perakende

ALTINBAŞ

ALTINBAŞ MÜCEVHERAT - İstanbul Avrupa

Kategori : Takı - aksesuar

Adres : NURUOSMANİYE CAD. NO: 49 34120 NURUOSMANİYE

Mail : -

İletişim : 4552900

Faks: 5203335

http://www.altinbas.com/

1953 yılında Altınbaş’ın temelleri Altınbaş ailesi tarafından atıldı. 60’ıncı yılında sektörde lider marka konumunda sürdüren Altınbaş, bugün Dünyada ve Türkiye’de 120 mağazaya sahip ve 85 ülkeye ihracat yapıyor. Altınbaş, Türkiye’nin trendleri belirleyen lider markası olarak, mücevheri tasarım ile birleştiriyor ve tüm dünyanın moda kentlerinde, binden fazla satış noktasında moda tutkunlarına sunuyor. Öncelikli pazarları arasında Avrupa ve Almanya önde gelen marka, Almanya’da mağazalaşma faaliyetlerini de artırarak sürdürüyor.2008 yılında Turquality marka kapsamına alınan Altınbaş, uluslararası arenada da markalaşma ve mağazalaşma yönünde çalışmalarını hızla sürdürüyor. Dünya markası olma yolunda başarılı adımlar atan Altınbaş, altın ve pırlantalı mücevherleri; kadrosundaki uzman tasarım ekibi tarafından, dünyadaki trendler ve yenilikler izlenerek, Türk motifleri ve tarihten, evrensel çizgilere uzanan bir estetik anlayışın yorumlanmasıyla sunuyor.Altınbaş Kuyumculuk, kurulduğu ilk günden bu yana markalaşma ve mağazalaşma faaliyetleri, sektöre getirdiği yenilikler ve ilklerle bugün Türkiye’de ve dünyada toplam 500 noktada sürekli yükselmeyi hedefleyen bir istikrarla yoluna devam ediyor. 1975 yılında Gaziantep’te Altınbaş ailesi tarafından kurulan Altınbaş Kuyumculuk, kısa sürede, büyük bir büyüme gerçekleştirdi. Gelişen dünyaya entegre olan Altınbaş Kuyumculuk, bugün Altınbaş Holding’in sektörel lider markası konumunda.

Altınbaş koleksiyonları, kadrosundaki uzman tasarım ekibi tarafından, dünyadaki trendler ve yenilikler izlenerek, Türk motifleri ve tarihten, evrensel çizgilere uzanan bir estetik anlayışın yorumlanmasıyla ortaya çıkıyor. ISO 9001 kalite belgeli üretim, Türkiye’nin en büyük altın fabrikası olan İstanbul Beylikdüzü’ndeki 15 bin metrekare kapalı alana sahip, dünya standartlarında ve son teknoloji ile donatılmış Altınbaş fabrikasında gerçekleşiyor.

Altınbaş, altın takı ve pırlantalı mücevherde, tasarım, ürün, müşteri ve insan kaynağı hizmetlerinin kalitesiyle Türkiye’de yerleşmiş öncü marka kimliğini, mağazacılık sistemiyle dünya markası kimliğiyle bütünleştirme vizyonuyla ilerliyor. Türk mücevher sektörüne yenilikler ve ilklerle öncülük etme misyonunu benimseyen Altınbaş, yaygın konsept mağazaları ile mükemmel ürün ve hizmet kalitesini yakalayarak, tercih edilen bir alışveriş deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Altınbaş ailesinin 1950'lerde Gaziantep'te ziynet ve takı toptan alım satım işine girişi ile Altınbaş Kuyumculuk’un temelleri atıldı.

1975 yılında Gaziantep'te Mehmet Altınbaş ve oğulları tarafından perakende hizmet veren Altınbaş Kuyumcusu, bir dükkan olarak kuruldu.
1985 yılında İstanbul Çuhacı Han’da, 14 ayar altın üzerine toptan satışa geçildi.
1994 yılında İstanbul Şeref Han’da Türkiye’nin ilk büyük toptan satış merkezi ile faaliyete geçildi ve pazarlama ekipleri kuruldu.
1996 yılında ulusal medyada yer alan reklâmlarıyla, kuyumculuk sektöründe ilk reklâm veren firma oldu.
1997 yılında Altınbaş, Türkiye kuyumculuk sektöründe bayilik sistemini ilk kuran firma oldu.
1998 yılında Sultanahmet'te ilk Altınbaş Kuyumculuk perakende mağazası açıldı.
2000 yılında Altınbaş Kuyumculuk zengin ürün çeşidine Altınbaş Pırlanta'yı da ekledi.
2004 yılında Beylikdüzü’nde Türkiye'nin ilk ve aynı zamanda en büyük altın fabrikası kuruldu.
2008 yılında Turquality marka kapsamına alındı.
2008 Tüketicinin Sesi Dergisi ve Fikri Mühim tarafından verilen “tüketiciyle dost” marka ödülü aldı.
2008 yılını ödüller ve birinciliklerle geçiren Altınbaş, Uluslararası araştırma firması GfK'nın Türkiye kanadının ilk kez gerçekleştirdiği Best Brands araştırmasının sonuçlarına göre kategori lideri oldu.
2008 yılında Sibermetrik Research şirketinin bağımsız sektör araştırmasında, Altınbaş’ın hem altın hem de pırlantada en çok tanınan 1’inci marka oldu.
Nielsen’in Türkiye markalar ligini ortaya koyan 2007 araştırmasında, Altınbaş sektöründe yine kategori birincisi olarak yerini aldı. Araştırma şirketi Nielsen’in 116 ayrı kategoride markaları sorgulayan kapsamlı Markalar Araştırması’na göre, “altın” kategorisinde en fazla belirtilen marka olan Altınbaş, yüzde 18.2’lik bilinirlik oranıyla rakiplerine fark attı.
Ekovitrin dergisinin düzenlediği anket sonucunda yılın markası seçildi. Türkiye’nin en başarılı 27 süper markasından biri seçilerek uluslararası kuruluş Superbrands tarafından ‘Superbrands Türkiye’ ödülünü aldı.
GfK tarafından gerçekleşen en güncel marka araştırmasında Best Brand olarak lider çıkan Altınbaş, sektöre kazandırdığı ilklerin yanı sıra ürün ve hizmet kalitesiyle tüketicilerin ilk tercihi olmaya devam ediyor.
2009 yılı itibarıyla Türkiye‘den tek marka olarak uluslararası sektörel kuruluş CIBJO‘ya üye oldu. Uluslararası altın borsasının Türkiye’de seçtiği partner olarak özel bir koleksiyon hazırlandı. (L‘or koleksiyonu)
2011 yılı itibarıyla yurt içinde 264, yurt dışında 382 satış noktası ile müşterilerine hizmet veriyo. Perakende konsept mağaza sayısı 100‘e ulaştı.
TİM 2011 ‘de İhracat Şampiyonları Değerli Maden ve Mücevherat sektöründe İhracat Ödülü’nü aldı.
2013 yılı İhracat Yıldızları Ödül Töreni’nde, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri tarafından  “Altından mamul mücevherci ve kuyumcu eşyası” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Yönetim Kurulu Başkanlığı hala İmam Altınbaş tarafından yürütülen şirket, sektörün uzmanlarından oluşan kadrosuyla başarılarını artırarak çalışmalarına devam ediyor.