Ferrero Grubu’nun CEO’su görevinden ayrıldı

31 Mart 2017 Cuma

Ferrero Grubu, şirketin küresel konumunu güçlendirmek amacıyla yeni bir organizasyon yapısına geçti. Yeni yapıda Ferrero Grubu’nun sahibi ve CEO’su Giovanni Ferrero, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstelenirken, CEO görevine Lapo Civiletti getirildi

ferrero-grubunun-ceosu-gorevinden-ayrildi

Ferrero Grubu küresel çikolata ve paketlenmiş tatlı gıda ürünleri piyasasındaki rekabet gücünü arttırmak ve büyümedeki momentumu hızlandırmak amacıyla yeni bir organizasyon yapısına geçme kararı aldı.

 

Yeni yapıda, Ferrero Grubu’nun sahibi ve CEO’su Giovanni Ferrero, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstelenecek. Bu bağlamda, kendisi bizzat Grup’a önderlik ederek uzun vadeli strateji, yeni iş imkânları ve çığır açabilecek inovasyon alanlarına odaklanabilecek ve tüm bunları yaparken şirketin kendine has kültür ve değerlerini de koruyabilme imkânına sahip olacak. Giovanni Ferrero, stratejik fonksiyonlar ve Grup bünyesinde yer alan çeşitli kurul ve komitelere yön vermenin yanısıra, Grup’un daha da büyümesi ve küreselleşmesi yolunda yeni rotalar belirleyecek ve bu hususta liderlik edecek.

 

Atanan ilk CEO Lapo Civiletti oldu

Ferrero Grubu’nun hedeflerine ulaşabilmesi amacıyla belirlenen yeni yapıda Giovanni Ferrero kendisine bağlı bir CEO atayacak. Kısa ve orta vadedeki hedeflere yönelik atılacak tüm adımlar bu CEO’nun görev alanında yer alacak. Bu görevi üstlenen ilk isim ise şirket içinden gelerek birçok önemli işe imza atan ve son derece başarılı bir kariyere sahip olan Lapo Civiletti olacak.

 

Yeni organizasyon hem büyümeye katkı sunacak hem de öze sadık kalacak

Yeni yapının ve CEO Lapo Civiletti’nin hedeflerine ulaşabilmek adına bir devamlılık getireceğini vurgulayan Giovanni Ferrero: “Yönetimdeki yeni organizasyonun bir yandan şirketimizin büyümesine yardımcı olurken diğer yandan da özümüze sadık kalmamızı sağlayacağından eminim. Bu bizler açısından en iyi senaryoların bir araya geldiği bir durumdur: kendimize has bir iş anlayışı, yönetimdeki üstünlüklerimiz ve çalışanlarımızın sahip olduğu yüksek nitelik bir araya geldiğinde bizlere başarılı olabilmemiz için gerekli her şeyi vermektedir. Sahip olduğu yüksek iş zekâsı, vizyonu ve görev anlayışı nedeniyle CEO olarak atanan Lapo Civiletti’nin grubumuzun büyüme hedeflerini yakalayabilmesi için etkin bir destek sağlayacağından son derece eminim.” dedi.

 

Yeni dönemin Ferrero Grubu açısından son derece büyük önem taşıdığının altını çizen Lapo Civiletti ise: “Yeni yapımızla şirketimizin önündeki yeni fırsatları değerlendirmeye hazırız. Giovanni Ferrero’nun işaret etmiş olduğu stratejik yönde, kendisiyle omuz omuza vererek, yetenekli bir liderlik kadrosuyla birlikte ve tüm dünyaya yayılmış olan Ferrero’lu iş arkadaşlarımla beraber çalışarak ilerlemek hususunda kararlıyım.” diye konuştu.

 

1 Eylül 2017 itibari ile hayata geçecek yeni organizasyon yapısı dâhilinde liderlik kadrosu seviyesinde yapılan diğer atamalar ise şu şekilde oldu.

 

Yönetim Kurulu Başkanlığı’na doğrudan bağlı olarak görev alacak isimler:

Lapo Civiletti, CEO; Büyükelçi Francesco Paolo Fulci, Kurumsal İlişkiler Başkanlığı;  Briano Olivares, Stratejik Ar-ge Başkanlığı; Aldo Uva, Inovasyon Başkanlığı; ve Marco Borghesi, Strateji Başkanlığı.

 

Ayrıca Yönetim Kurulu Başkanı, Grup bünyesinde yer alan kurul ve komitelere yön verecek olan genel ilkeleri belirleyecektir.

 

CEO’ya direk bağlı olarak görev alacak isimler:

Giuseppe Addezio, Personel ve Organizasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı;

Patrick Baubry, Satış ve İş Geliştirme’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı;

Marco Capurso, Gelişen Pazarlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (Çin, Hindistan, Orta Doğu ve Kuzey Afrika, Asya Pasifik);

Lapo Civiletti, Avrupa Bölgesi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı;

Giuseppe D’Angelo, Uluslararasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (Birleşik Krallık, Kuzey, Orta ve Güney Amerika, Bağımsız DevletlerTopluluğu ve Andean Topluluğu);

Jorge de Moragas, Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı;

Michele Ferro, Sanayi ve Tedarik İşlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı;

Fabrizio Minneci, Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı;

Briano Olivares, Global Markadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı;

Aldo Uva, COO Stratejik Birimler.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri