Fairy, CarrefourSA ve TÜDAV sahilleri temizlemeye devam ediyor

25 Temmuz 2019 Perşembe

Fairy, CarrefourSA ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı’nın (TÜDAV) el ele verip sahil plastiği ile üretilmiş Fairy ile denizlerdeki plastiğe dikkat çekmek amacıyla hayat bulan “Denizi Şansa Bırakma” kampanyası kapsamında sahillerden plastik toplanmaya devam ediliyor

fairy-carrefoursa-ve-tudav-sahilleri-temizlemeye-devam-ediyor

“Denizi Şansa Bırakma” projesinin devamında sahil plastiğine dikkat çekmek için TÜDAV’ın belirlediği ikinci durak Şile Kumbaba Sahili oldu.

 

23 Temmuz Salı günü P&G ve CarrefourSA çalışanları, TÜDAV yetkilileri ve halkın katılımıyla Şile Kumbaba Sahili’nde gerçekleşen etkinlikte toplanan 73 kg plastik atık, 1 kg metal atık, 2 kg cam atık ve 11.5 kg diğer atıklarla birlikte toplam 87.5 kg atık ayrıştırılarak geri dönüşüme katkı sağlandı. Etkinliğe katılanlar, denizlerdeki plastik atıklara dikkat çekmek ve tüketicilerin kullandıkları ürünlere bu duyarlılıkla yaklaşmaları konusunda farkındalık yaratarak “Denizi Şansa Bırakma” dedi.

 

“Denizi Şansa Bırakma” projesinin başlamasından itibaren bugüne kadar toplanan 100.8 kg plastik, 5.6 kg metal atık, 3.3 kg cam atık ve 17.8 kg diğer atıklarla birlikte toplam 127.5 kg atık ayrıştırılarak geri dönüşüme katkı sağlanmış oldu. 

 

 

 Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri