Evlilik Dünyası Fuarı 12’nci kez kapılarını açıyor

07 Ocak 2014 Salı

Evlilik Dünyası Fuarı 2014, 10-12 Ocak günleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 12’nci kez kapılarını açıyor. Ziyaretçilerin sektördeki gelişmeleri ve yeni trendleri yakından görmesine olanak sağlayan fuarın bu yıl 60 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor

evlilik-dunyasi-fuari-12nci-kez-kapilarini-aciyor

Bugüne kadar 300 binden fazla çiftin evlilik hazırlığına rehberlik eden ve her yıl 50 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan Evlilik Dünyası Fuarı, 10-12 Ocak günleri arasında 150 firmanın katılımıyla kapılarını açıyor.

Her yıl 600 binden fazla çiftin evlendiği Türkiye’de, bu evliliklerin yüzde 20’si İstanbul’da gerçekleşiyor. İstanbul’da evlenen her iki çiftten biri, yeni trendleri Evlilik Dünyası Fuarı’nda görme imkanına sahip oluyor. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 12’nci kez düzenlenecek olan fuarın evlilik sektörüne 1 milyar TL’lik bir hacim yaratması bekleniyor.

Evlilik hazırlığı yapan çiftlerin, alışveriş listesinde yer alan davetiye, nikah şekeri, gelinlik, dekorasyon, mekan, fotoğrafçı gibi pek çok ihtiyaca ulaşabilmelerinin yanısıra fuara özel indirim ve kampanyalardan da faydalanma imkanını elde edebiliyorlar.

Geçtiğimiz yıl 55 bin kişinin ziyaret ettiği fuar, 8 milyar TL’lik bir hacme sahip olan evlilik sektörü için büyük önem taşıyor. Fuarı düzenleyen Patika Fuarcılık Genel Müdürü Didem Cılga, “Katlanarak büyüyen ziyaretçi sayımızın yanı sıra bu yıl fuarın ticaret hacminin 1 milyar TL’nin üzerinde olmasını bekliyoruz. Evlenecek çiftlerin satın almalarda hayatlarını kolaylaştıran ve sektöre de büyük katkı sağlayan Evlilik Dünyası Fuarı’na bu yıl 60 bin civarında ziyaretçi bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Yine renkli, yine sürprizlerle dolu bir fuar geliyor
Her yıl farklı bir temayla öne çıkan Evlilik Dünyası Fuarı, ünlü fotoğraf sanatçısı Koray Kasap’ın Aqua Florya Akvaryum’da gerçekleştirdiği çekimlerin bu yılki teması “Derin Mavi Aşk”. İki modelin yer aldığı çekimlerin sualtı bölümleri için saatlerce süren bir çekim gerçekleştirildi. Koray Kasap’ın objektifine yansıyan kareler, gelinlerin özel dünyalarına büyülü bir yolculuğu anlatıyor.

Fuarın açılış defilesini 10 Ocak saat 14.00’de genç Tasarımcı Banu Güven yapacak. Güven’in “Love is Found” konseptli 2014 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda yer alan gelinlikler ve gece kıyafetleri görücüye çıkacak. Oyuncu-şarkıcı Hale Caneroğlu’nun da yer alacağı defile sonrasında ünlü şarkıcı mini bir konser de verecek.

Sektörün önde gelen firmalarının katılımıyla 2014 yılında da evlilik hazırlıkları ile ilgili son yenilikler, alternatif arayanlara farklı seçenekler sunmaya hazırlanan fuar, defileler, dans gösterileri, müzik dinletileri, ünlü sanatçıların katılımı, çekilişler ve farklı sürprizlerle 10-12 Ocak günleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda kapılarını açacak. Bu renkli fuarı kaçırmak istemeyenler www.evlilik.com.tr adresinden online davetiyelere ulaşabilir.

Etkinlik programı:
10 Ocak Saat 14.00 – Banu Güven Defilesi
11 Ocak Saat 14.00 – Ceylan Kına - Kına Seremonisi
11 Ocak Saat 16.00 – Uğurkan Kuaför - Saç Makyaj ShowOnline Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri