Perakende PageSkin

Ev temizlik ürünlerinde inovasyon hızlanıyor

Ev temizlik ürünlerinde inovasyon hızlanıyor

“Miss” yeni nesil arap sabunu piyasaya 2016 yılında sunulmuş ve kısa sürede büyük bir ilgi görmüştü. Uluslararası araştırma kuruluşu İPSOS, 2017 yılında “evlerde en yaygın olarak bulunan arap sabunu”nun açık arayla Miss Arap Sabunu olduğunu tespit etti. Ülkede satılan zeytinyağı esaslı bu yeni nesil berrak sıvı arap sabunu bugün piyasa lideri durumunda.

 

Koruma Temizlik, 2017 yılının Ocak ayında yine yeni bir temizlik ürününü piyasaya sundu: Türkiye’de Miss Bulaşık Deterjanı.

 

Koruma Temizlik Nisan ayı içinde farklı ve inovatif bir ürünü daha piyasaya sundu. Koruma Temizlik Genel Müdürü M. İmer Özer, Koruma’nın piyasadaki iş ortaklarına ilettiği mesajında yeni Miss ürünüyle ilgili şunları söyledi: “Türkiye’de evlerde, mutfaklarda kullanılan kireç çözücü ürünler, halk arasında kezzap, tuz ruhu, zaçyağı diye bilinen nitrikasit, hidroklorikasit, sülfürikasit gibi kuvvetli ve ölümcül mineral asitlerinden yapılmaktadır. Avrupa Birliği ülkelerinde bu ürünlerin satışı yasaktır; mineral asitlerinin evde, hele mutfakta asla kullanılmaması konusunda Avrupa Birliği’nde tüketici hassasiyeti de çok yüksektir. Maalesef ülkemizde halen, mineral bazlı asidik esaslı kireç gidericiler milyonlarca evde  en başta çaydanlık temizliğinde kullanılmaktadır.” 

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin