EuroShop, perakendede beklentileri yükseltti

25 Şubat 2014 Salı

110 ülkeden 109 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan dünyanın 1 numaralı perakende fuarı EuroShop, katılımcılarına yatırımcılarla biraraya gelme fırsatı yarattı. Perakende şirketleri ve dünya genelindeki iş ortakları, geçtiğimiz hafta Düsseldorf’ta dünyanın lider organizasyonunda biraraya geldi. Perakendecilerin ilgisinin yüksek olduğu EuroShop, yatırım için haklı umutlar doğurdu. Etkinliğin ilk günüden itibaren 5 gün boyunca iş fırsatlarıyla karşılaşan katılımcılar, beklenenin üzerinde yüksek bir ziyaretçi sayısıyla karşılaştı

euroshop-perakendede-beklentileri-yukseltti

Messe Düsseldorf Genel Müdür Yardımcısı Hans Werner Reinhard, "2011 ve önceki yıllardaki tüm rekorlar, özellikle uluslararası düzeyde karar verici ticari ziyaretçilerin artmasından çok mutluyuz. EuroShop ziyaretçilerin üçte ikisi Almanya dışından fuara katıldı. Kuzey, Orta ve Güney Amerika'nın yanı sıra tüm Asya bölgesinden, Brezilya, Kolombiya, Kanada, ABD ve Çin gibi ülkelerdeki büyük perakende zincirlerinden heyetler EuroShop’u ziyaret etti. EuroShop, toplam 110 ülkeden 109 binin üzerinde kişi tarafından ziyaret edildi. Avrupa ülkeleri açısından, bu sene Baltık bölgesi ve Rusya Federasyonu gibi doğu ülkelerinden de daha fazla ticaret ziyaretçi Düsseldorf’taydı. Tüm EuroShop ziyaretçilerinin yüzde 73’ü şirketlerinin karar alma süreçlerinde etkili yöneticilerdi” diye konuştu.

57 ülkeden 2 bin 226 katılımcı firmaya evsahipliği yapan EuroShop; EuroSales, POS-Pazarlaması EuroCIS, Görsel Pazarlama ve Mağazacılık, EuroConcept, Mağaza Dizaynı, Aydınlatma, Soğutma Mobilya ve Soğutma Sistemleri, Mimarlık ve Mağaza Tasarımı, Euroexpo, İnşaat, Tasarım alanlarında pazarın liderlerini biraraya getirdi.

Ziyaretçiler EuroShop 2014'te, önemli mağaza örneklerine, yenilikçi aydınlatma kavramlarına, yaratıcı tasarım fikirlerine, enerji tasarruflu aydınlatma sistemlerine, gelişmiş soğutma sistemlerine, olağanüstü malzemeler ile alışveriş deneyimi evrimlerine, en son teknoloji web-mobil işletmeler gibi farklı kanallardaki çözümlere tanıklık etti.

EHI Perakende Enstitüsü CEO'su ve EuroShop Katılımcı İstişare Konseyi Başkanı Michael Gerling, EuroShop 2014 başarısından çok memnun olduklarını belirterek, EuroShop 2014, perakendeyi şekillendirmek için gerekli yaratıcı ve teknik çözümler bakımından her şeyi sunduğunu vurguladı.

Gerling, “EuroShop’a katılan ziyaretçilerin yüzde 40 üzerinde bir oranla önümüzdeki iki yıl içinde somut yatırım projelerinin olacak. Yeni tedarikçi ve iş ortağı aramak için ve özellikle yenilikler hakkında bilgi edinmek için geldikleri EuroShop deneyimlerini de kullanacaklar” diye konuştu.

Bir sonraki EuroShop 5 - 9 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacak. Düsseldorf, her yıl olduğu gibi 24-26 Şubat 2015 tarihleri arasında EuroCIS fuarına ev sahipliği yapacak.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri