EuroShop 2014 geleceğe yön verecek

25 Eylül 2013 Çarşamba

Üç yılda bir düzenlenen, EuroShop Fuarı, 16 - 20 Şubat 2014 tarihlerinde Düsseldorf’ta gerçekleştirilecek

euroshop-2014-gelecege-yon-verecek

16 – 20 Şubat 2014 tarihlerinde perakendenin nabzının atacağı Euroshop Fuarı’nda perakende dünyasının önemli ürün ve hizmet tedarikçileri, uzmanları ve profesyonelleri bir araya gelecek. Üç yılda bir Düsseldorf’ta düzenlenen Euroshop’un Türkiye ayağını Tezulaş Fuarcılık organize ediyor. EuroShop ticaret sektörünün ve ortaklarının yatırım gereksinimlerine yönelik dünyanın en büyük fuarı olmanın yanısıra geleceğin eğilimleri, vizyonları ve perakende sektörünün izlenimleri açısından da vazgeçilmez bir platform niteliği taşıyor.

Ticaret sektörü güncel gelişmeler, çözümler ve yenilikçi ürünleri başka hiçbir yerde bu denli yakından izleme, uluslararası kıyaslama yapabilme ve uzmanlarla tartışabilme olanağına sahip bulunuyor. Bu nedenle, 16 – 20 Şubat 2014 tarihleri arasında Düsseldorf Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan EuroShop Fuarı'nda perakende sektöründeki karar yetkilileri için vazgeçilmez bir etkinlik oluşturuluyor.

EuroShop Fuarı’nın sloganı olan “Your Global Flagship Event” ihtisas fuarının büyüklüğünü ve sektöre hakimiyetini yansıtmakla kalmayıp, katılımcı firmaların ve ziyaretçilerin avantajlarına ve taleplerine yönelik bir konsept oluşturulmuş olduğunu da gösteriyor. Fuarın dört farklı bölümünde büyüleyici olanaklar sunuluyor.

EuroConcept bölümü çok geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Bu bölümde mağaza donanımından, mimari uygulamalara, mağaza tasarımına, aydınlatma tekniklerinden soğutucu cihazlar için tasarlanmış mobilyalara, yenilikçi malzemelerden zemin kaplamalarına kadar uzanan farklı ürünler sergileniyor. EuroSales ise alışveriş serüvenine odaklanıyor ve görsel pazarlama veya visual merchandising de dahil olmak üzere satış noktasındaki (POS) ürün sunumunu tüm yönleriyle ele alıyor. EuroCIS bölümünde ise müşteri hizmetleri, POS-teknolojisi, mobil alışveriş, tedarik zinciri yönetimi ve kaybı önleme alanındaki en yeni perakende teknolojik çözümler sunuluyor. Bu alanda çoklu kanal giderek daha fazla önem kazanıyor.

Live-Marketing ve iletişim uzmanları için en doğru buluşma noktasını ise EuroExpo oluşturuyor. Ticaret, sanayi ve hizmet sektörlerinden gelecek uzmanlar fuar donanımı, tasarım ve event alanlarındaki yenilikleri inceleyecekler.

2011 yılında düzenlenen son EuroShop Fuarı’nda 53 ülkeden 2 bin 36 katılımcı firma, 108 bin metrekare dolayında net sergi alanı ve beş kıtadan gelen 107 bin ihtisas ziyaretçisi ile rekor sonuçlar elde edildi. Katılımcı firmaların yoğun talebi karşısında gelecek fuarın 15 salondan 16 salona çıkartılmış olması 2014 yılında daha da yüksek başarılara ulaşılacağına işaret ediyor.

Bu başarılı fuar konseptinin sürekli geliştirilmekte olması EuroShop Fuarı’nın başarı güvencesini oluşturuyor. Nitekim hızla gelişmekte olan mağaza aydınlatma sistemleri için 2014 yılındaki fuarda sadece bağımsız bir salon tahsis edilmekle kalmayıp, tamamen aydınlatma tasarımcılarına ve aydınlatma planlamacılarına yönelik olarak “Lighting Designer’s Zone” adı altında özel bir alan ayrılacak. Fuarın 4’üncü salonunda yer alacak Visual Merchandising bölümü ise vitrin mankenleri, nitelikli dekorasyon ve Interior Design konularına ilgi duyanlar için ilham kaynağı oluşturacak.

EuroShop Fuarı’ndaki bir diğer yeniliği ise fuar günlerinin kaydırılmış olması. Şimdiye dek cumartesi – çarşamba günleri arasında düzenlenmekte olan fuarın önümüzdeki yıldan itibaren pazar – perşembe günlerine kaydırılması suretiyle gerek katılımcı firmaların gerekse ziyaretçilerin tercihlerine yanıt verilmiş olacak.

Forum Architecture&Design, ECO-Forum, EuroCIS Forum, Multi-Channel Forum ve POPAI Forum gibi nitelikli uzmanların yer alacağı ve tümünde Almanca/İngilizce simultane çeviri hizmeti verilecek olan saygın forumlar veya EuroShop Village ve POPAI Village gibi özel gösteriler katılımcı firmaların zengin sunumlarını destekleyici etkinlikleri oluşturacak.

EuroShop Fuarı’na paralel olarak Retail Design Conference düzenlenecek ve bu çerçevede EuroShop Retail Design Awards töreni gerçekleşecek ve ayrıca Retail Technology Awards Europe (reta) sahiplerini bulacak.

EuroShop 2014 ihtisas ziyaretçileri için 16 Şubat 2014 Pazar gününden 20 Şubat 2014 Perşembe gününe dek her gün 10.00 – 18.00 saatleri arasında açık olacak. Fuara ilişkin daha ayrıntılı bilgi www.euroshop.de internet adresinden temin edilebilir. Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri