Etkinlik sektörünün Oscarları sahiplerini buldu

05 Nisan 2019 Cuma

Her yıl dünyaca ünlü markaları ve etkinlik profesyonellerini ağırlayan ACE of M.I.C.E. Awards Etkinlik ve Toplantı Ödülleri’nin görkemli töreni 3 Nisan Çarşamba günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti

etkinlik-sektorunun-oscarlari-sahiplerini-buldu

Törene, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Avrupa Birliği ve Devlet Eski Bakanı Egemen Bağış, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye Seyahat Acenteleri Başkan Yardımcısı Selçuk Boynueğri ve birçok derneğin yönetim kurulu üyeleri ve başkanları katılım gösterdi. Törende ödül veren ve ödül alan isimlerin tamamı, ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’a ve ACE of M.I.C.E. Awards’a daha büyük ve daha kapsamlı destek vereceklerini ve Türkiye MICE sektörünü ACE of M.I.C.E. markası ile beraber büyüteceklerini açıkladı.

 

“Connecting Dots” mottosuyla gerçekleştirilen 7. ACE of M.I.C.E. Awards Etkinlik ve Toplantı Ödülleri kapsamında firmalar; Etkinlikler ve Etkinlik/Toplantı Yönetim Firmaları olmak üzere 2 ana başlık ve 22 ayrı dalda başvurularını gerçekleştirdiler. Jüri-Finalist Toplantısında, ilk elemelerden geçip son aşamaya kalan 78 finalist, Türkiye’nin en itibarlı ve prestijli ödülüne sahip olabilmek için yarıştı. Türkiye’nin en iyi markalarının üst düzey yöneticileri ve sektör profesyonellerinden oluşan 84 kişilik jüri heyeti, noter huzurunda etkinlik endüstrisinin en iyilerini belirledi. Görkemli törende, özel ödüllerle birlikte toplamda 33 ödül verildi.

 

“7 yıldır Türkiye MICE sektörünün başarı kriterlerini oluşturuyoruz!”

 Törenin açılış konuşmasını, Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman gerçekleştirdi, Ataman konuşmasında: “Türkiye Turizm ve MICE sektörünün en önemli markalarını ve isimlerini, harika bir fuar organizasyonu sonrasında tekrar bir arada görmek, bizler için mutluluk ve gurur verici. Türkiye MICE sektörünün lideri ve çatı kuruluşu olarak, sektörümüzü bir araya getirmeye, başarıları ödüllendirmeye, uluslararası kongre, incentive ve etkinliklerin ülkemizde düzenlenmesini sağlayarak sektörün pazar hacmini arttırmaya, yeni vizyonlarla sizleri buluşturmaya ve sektörümüzün global arenada tanıtımı için çalışmalarımıza devam ediyoruz. En büyük arzumuz Türkiye MICE sektörünün hak ettiği gibi dünya sıralamasında en üst sıralara gelmesini sağlamak. ACE of M.I.C.E. Awards Etkinlik ve Toplantı Ödülleriyle; tam 7 yıldır Türkiye MICE sektöründe hizmet veren firmaların başarı kriterlerini oluşturuyor, standartları belirliyor ve sürdürülebilir olmasını sağlıyoruz. Buradan tüm jüri üyelerimize ve finalistlerimize tekrar teşekkür etmek istiyorum. Her yıl jüri toplantısında gerçekleştirilen sunumlarda ülkemiz MICE sektörünün ne kadar başarılı işlere imza attığını görmekten de gurur duyuyoruz.” dedi.

 

7. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’a dünyaca ünlü isimler geliyor!

Ataman, konuşmasının devamında 2020 yılında yedincisi gerçekleşecek ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’a “Production Talks” konseptiyle dünyaca ünlü konuşmacıların katılacağını açıkladı ve şunları söyledi: “Londra Olimpiyatları’nın açılış ve kapanış gösterilerini yapan Işık Tasarımcısı Tim Rutlic, yıllardır Eurovision’un dev prodüksiyonlarını yöneten Ola Melzig, Pekin Olimpiyatlarının açılış seremonisini tasarlayan Teknik Tasarımcı Andree Veergler, FİFA dünya kupasının açılış şovunu tasarlayan LUNAT X şirketinin havai fişek tasarımcısı Frank Lohse, Kanada ve Sochi Kış Olimpiyatlarının baş koreografı Nathan Mark Wright, Şampiyonlar Ligi finali açılış gösterisinin yaratıcısı kreatif direktör Adriano Martallo ve dünyaca ünlü birçok isim 2020’de bizlerle olacak.”

 

Gecede iş ve cemiyet hayatından bin 900 kişi ağırlandı

3 Nisan 2019 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Connecting Dots” konseptiyle MICE endüstrisinin Oscarları olarak bilinen görkemli törende, etkinlik ve toplantı sektörünün en iyileri açıklandı. 7. ACE of M.I.C.E. Awards’ın ışıltılı kırmızı halı seremonisi ve etkileyici sahne şovlarıyla dolu ödül törenine her yıl, iş ve cemiyet hayatından önemli isimler, MICE endüstrisi profesyonelleri ve Türkiye’nin en büyük kurumsal şirketlerinin üst düzey yöneticilerinden oluşan bin 900 kişi katılım gösteriyor.

 

Yaratıcı şovlar damga vurdu

Her yıl, davetlilerini görkemli sahne şovlarıyla büyüleyen ACE of M.I.C.E. Awards’un sahnesinde bu yıl en yeni teknolojiler büyüleyici dans şovları ve sahne performanslarıyla birleşti. Bu yılın mottosu “Connecting Dots” konseptini, diyalog, deneyim ve enerji kavramlarıyla birleştiren sahne performansları, Türkiye’nin en yaratıcı sahnesinde davetlilere benzersiz bir deneyim yaşattı. ACE of M.I.C.E. Awards sahnesi, bu yıl da yapay zeka performansıyla ve canlı şovlarla misafirleri baş döndürücü bir atmosferle buluşturdu.

 

Törenin kırmızı halı röportajlarını ünlü sunucu Dilay Korkmaz gerçekleştirdi!

Görkemli törenin yıldızlar geçidine dönüşen kırmızı halısında bu yıl, Yıldırım Mayruk, Suzan Kardeş, Wilma Elles, Tan Sağtürk, Saba Tümer, Ivana Sert, Ahmet San, Çiğdem Tunç, Tuğba Özerk, Aslı Şafak ve Ömür Gedik gibi Türkiye’nin ünlü isimleri ve başarılı sanatçıları yer aldı. Demirören Medya Grubu ana medya sponsorluğunda gerçekleştirilecek ödül töreninin, kırmızı halı celebrity röportajlarını ünlü sunucu Dilay Korkmaz gerçekleştirdi. ACE of M.I.C.E. Awards’da her yıl, ödül kazananlar ve sahne performansları kadar geceye katılan ünlü simaların kırmızı halı şıklığı da ilgi ve merak konusu oluyor.

 

İşte Bu Muhteşem Gecenin Kazananları:

Onur Ödülü – Türk Hava Yolları

Başarı Ödülü - Şekip Avdagiç (İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı)

En İyi Etkinlik - Figür Turizm - Teknoloji Zirvesi 2018/Turkcell

En İyi Etkinlik Jüri Ödülü - Heymo The Experience Design Company - Riot Games League Of Legends Türkiye Büyük Finali 2018

Portaxe En İyi Davet Etkinliği – Lobby Event Factory - Akfen’li Yıllar

MICE Sektörüne Katkı Ödülü – Elif Balcı Fisunoğlu (ICCA Derneği Avrupa Bölge Direktörü)

Başarı Ödülü - Yeliz Gül Ege (Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı)

D&R En iyi Gerilla Etkinliği – Proset Event - Unilever Rexona ile Ferah Yolculuklar

En İyi Yurt Dışı Turizm Yatırımı – Merit Grand Mosta Hotel

Başarı Ödülü - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turizm Müdürlüğü – Visit Istanbul Projesi

En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi – Vestel - Yürüteç Projesi

En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Jüri Ödülü – Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) -  Eşitlik Hareketi

Ramada Kazdağları En iyi İncentive Etkinliği – Semtur - Sompo Japan Acenteler Toplantısı

EtsMICE En İyi Etkinlik Teknolojisi – Ouchhh Yeni Medya Ajansı - Ars Electronica Festival

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines En İyi Stant Ödülü – Maestro DMC

En İyi Spor Etkinliği – Uzunetap Tanıtım Organizasyon - Garmin Runfire Salt Lake

En İyi Spor Etkinliği Jüri Ödülü – Nirvana Plus - 5. Global Run Bodrum

En İyi Festival – Ark Organizasyon & Bebekliler Derneği - Bebek Şenliği

En İyi Festival Jüri Ödülü – Ceo Event – TeknoFest

SKYhub En İyi İncentive Firması – Pronto MICE DMC

W İstanbul En iyi Uyarlama Etkinlik – Heymo The Experience Design Company – Youtube Pulse

En iyi Roadshow – Atölye Grup – Yarını Kodlayanlar

Lionel Hotel İstanbul En iyi Sahne Tasarımı – Illusionist - Tacikistan Devleti 27. Bağımsızlık Kutlamaları

En İyi Konser - Tema CC - Regnum Carya Lıve In Concert 2018

En İyi Etkinlik Prodüksiyonu – Hezarfen Danışmanlık - Ziraat Bankası Sanat Koleksiyonu Dijital Sergisi

En İyi Çocuk Etkinliği – Elli5 Event- Hayallerin İçin Kocaman Gülümse /Capıtol Avm

En İyi Stant ve Etkinlik Alanı Tasarımı – BRF MICE - Hyundai Pop Up Showroom

Ramada Plaza By WYNDHAM İstanbul Airport Asia En iyi Lansman Etkinliği – Capital Event - Mercedes-Benz Tourısmo Lansmanı

En İyi Etkinlik/Toplantı Yönetimi Firması – Krea MICE

Canon En İyi Ses-Görüntü-Işık Uygulaması – Tema CC - Türkmenbaşı Uluslararası Liman Açılışı

En İyi Çıkış Yapan Etkinlik/Toplantı Yönetimi Firması - Heymo The Experience Design Company

Türkkan Turizm En İyi Teknolojik Altyapı – Biletino - Design Week Turkey 2018

En İyi AVM Etkinliği – Kamp Pozitif & Outdoor – İstanbul- Taurus Avm Ankara Babalar & Çocuklar KampıOnline Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri