Perakende PageSkin

essence, Avrupa’da pazar lideri

Avrupa’nın en çok tercih edilen kozmetik markası essence, 2013 senesinde en yakın rakibini geride bırakarak Avrupa renkli kozmetik pazarında lider marka oldu. essence Türkiye de kendi bölgesi olan Güney Avrupa ülkeleri içinde ciroda yüzdesel olarak en çok büyüyen ülke olma başarısı gösterdi

essence, Avrupa’da pazar lideri

Renkli kozmetik markası essence dünya kozmetik pazarının yüzde 4’lük bir büyüme gösterdiği 2013 yılında yüzde 17 oranında büyüdü. Yenilikçi ürünleriyle en yakın rakibini geride bırakarak Avrupa renkli kozmetik pazarının liderliğini üstlendi. Avrupa’da 11 ülkede pazar lideri olan marka, 2014 senesinde yüzde 15 büyüme hedefliyor.

essence’in bünyesinde yer aldığı cosnova Beauty Genel Müdürü Javier González markanın yılı net 247.5 milyon euro satışla kapatarak, önceki yılın rakamlarını yüzde 17 oranında aştığını belirtti. González, “Satış performansımız son derece etkili. Başarılı ürün lansmanları ve çoğalan dağıtım ağı sayesinde, tüm bölgelerde, net satışlar artmış ve pazar payı büyüme göstermiş durumda” dedi.  

Güney Avrupa’da en hızlı büyüyen essence ülkesi Türkiye
Türkiye’de Eczacıbaşı Girişim tarafından yönetilen essence Türkiye, 2013 yılında ürün gamını genişletti ve 9 özel koleksiyon ile tüketicilerine farklı ve alternatif ürünler deneyimleme fırsatı sundu. Eczacıbaşı Girişim Genel Müdürü Volkan Tüzel markanın 2012 yılından bu yana Türkiye’de bulunduğunu ve 2013’te İtalya, İspanya, Yunanistan gibi ülkelerin içinde bulunduğu Güney Avrupa ülkeleri arasında yüzde230 büyüme ile ciroda yüzdesel olarak en çok büyüme sergileyen ülke olduklarını belirtti.

essence’in 4 ana kategoride yaklaşık olarak 465 adet ürünle raflarda olduğunu söyleyen Tüzel, 2014’deki en önemli önceliklerinin tüm Türkiye genelinde dağılımı yaygınlaştırarak tüketicilerin essence ürünlerine rahatça ulaşabilmelerini sağlamak olduğunu da sözlerine ekledi. 

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin