Esrarengiz koleksiyon “Darkness”

Her sezon değişen ilham yolculuğu bu kez karanlık taraftan geliyor. Kadının tüm gizemi renklerin en karanlık tonlarıyla 2017-18 Sonbahar-Kış adL+CENGİZ ABAZOĞLU ‘‘Darkness’’ koleksiyonuyla hayat buluyor

Esrarengiz koleksiyon “Darkness”

Karanlık, birçok film, resim ve sanatın her dalına konu oldu. şimdi ise adL+CENGİZ ABAZOĞLU Sonbahar-Kış tasarımlarıyla stile farklı bir bakış getiriyor. Gündüzden geceye stilin öncüsü adL+Cengiz Abazoğlu bu Sonbahar-Kış maskülen ve feminen kadının gizemini oluşturuyor. Sakin görünümün ardında detaylandırılmış kuplar ve kesimler öne çıkarken, belirgin renklerin en karanlık tonları, hâkim kalem kesim pantolonlar, oversize kabanlar, trikolarla minimalist tavrını koruyor. Ajur detaylar ve volanlar, kaşmir ve kadifelerin sıkça kullanıldığı dokular, karanlığın belirsizliğiyle kendi stilini buluyor.

 

11 sezonluk işbirliğiyle bir ilki gerçekleştiren adL ve CENGİZ ABAZOĞLU bu sezon karanlığın esrarengizliğini, kadının güçlü kimliğiyle buluştuyor.

 

Ünlü modacı Cengiz Abazoğlu: ‘‘Gecenin her halinden ve kuzeyin karanlığından ilham alarak belirgin renklerin en karanlık tonlarını kullanarak kadının gizli yönlerini tasarımlara yansıttım. Bu koleksiyonda maskülen, zarif, şık, feminen, gizemli farklı 18 Abazoğlu kadını var. adL+CENGİZ ABAZOĞLU karanlığın gizemi ve belirsizliğiyle kahraman kadının güçlü dişiliğini ön plana çıkarıyor. ‘‘Darkness’’ koleksiyonu adL+CENGİZ ABAZOĞLU kadınıyla, aydınlığa kavuşuyor.’’ dedi.