Eset, 74’üncü VB100 ödülünü aldı

Eset, 74’üncü VB100 ödülünü aldı

Antivirüs yazılım kuruluşu Eset, yaz aylarında övgü dolu ve etkileyici test sonuçlarının sahibi oldu. İngiltere’nin bağımsız antivirus test kuruluşu Virus Bulletin tarafından verilen VB100 ödüllerinde rekor kıran Eset, 74. kez bu ödüle layık görüldü. VB’nin yaptığı son testte, Eset Windows 2008 Server ürünü, kurumsal müşteriler tarafından yüksek güvenilirlik notu aldı.

Eset Araştırma Bölüm Başkanı Juraj Malcho, “Eset, 74 ödül almanın yanı sıra arka arkaya kesintisiz olarak 53 defa VB100 ödülünü alabilen tek güvenlik yazılımı şirketi oldu. Araştırma ve geliştirmelerimiz sayesinde, çeşitli platformlarda yapılan her testte Virus Bulletin‘in koruma ve false positive kriterlerini karşılamaya devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

VBSpam ödülü
Yine Virus Bulletin bünyesinde düzenlenen bir başka testte ise Eset Mail Security for Microsoft Exchange Server ürünü, “VBSpam“ ödülüne layık görüldü. Spam motorları etkinliğini ölçen bu testte Eset, yüzde 99.5’lik spam yakalama oranı elde etti.

AV-Comparatives
Sektörün bir başka saygın bağımsız araştırma ve test kuruluşu Avusturya merkezli AV-Comparatives de Eset’i ödüllendirdi. Kuruluş, yaptığı son testte Eset Smart Security 5 ürününü, ilk üç ürün arasında değerlendirdi ve “AV-Comparatives Advanced+ En İyi Performans” ödülüne uygun gördü. Miminum kaynak tüketimine karşın, güçlü etkisiyle öne çıkan Eset, daha önce de pek çok kez “Advanced+“ etiketiyle ödüllendirilmişti.