Erzurumlular Osmanlı’nın kuruluşuna tanıklık edecek

9-17 Eylül tarihleri arasında Forum Erzurum’u ziyaret eden çocuklar, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşundan hemen önce, bir Türkmen Obası’nın günlük hayatına tanık olma fırsatı bulacak

Erzurumlular Osmanlı’nın kuruluşuna tanıklık edecek

Forum Erzurum, okulların açılma döneminde çocuklara yönelik özel bir etkinlik düzenliyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşundan hemen önceki dönemde, aynı topraklarda varlık gösteren bir Türkmen Obası’nın günlük yaşamı temasıyla gerçekleştirilecek “Otağ, Bir Kuruluş Öyküsü”, 9-17 Eylül günleri arasında her gün, saat 14.00’ten 19.00’a kadar tüm çocukların katılımına açık olacak.

 

Etkinlik kapsamında obanın günlük yaşamı temasıyla eğitici ve eğlendirici bir dizi atölye çalışması ve oyun düzenlenecek. Kostüm giyme töreni, oyun hamurundan çanak çömlek yapım atölyesi, kilim dokuma atölyesi, yayık yayma, sepet örücü, at binme, okçuluk gibi faaliyetlerin yanı sıra Forum Erzurum ziyaretçisi minikler Dede Korkut Hikâyeleri ile de tanışma fırsatı yakalayacak. Bu farklı deneyim için tüm çocuklar Forum Erzurum’a davetli!