Erol Evgin’e Kentpark’tan Sultan Süleyman kavuğu

Babalar Günü’nde Ankara Kentpark AVM açıkhava sahnesinde sahneye çıkan Erol Evgin’e orijinalinin bir kopyası olan padişah Kanuni Sultan Süleyman kavuğu hediye edildi. El yapımı kavuğu gören sanatçı kavuğu başına taktı ve sürpriz karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Kavuğu başına takan sanatçı “Bunu takınca karşımda kimse duramaz, dediğim dedik, kanun olur” dedi

Erol Evgin’e Kentpark’tan Sultan Süleyman kavuğu

 

Ankara’da yeni düzenlenen Kentpark AVM Açıkhava konser alanında Babalar Günü için sahne alan ünlü sanatçı 6 bin kişinin önünde iki saat süren bir konser verdi. En sevilen şarkıları ile kendisini dinlemeye gelenleri coşturan sanatçı, zaman zaman anlattığı fıkralar ile bol kahkahalı dakikalar yaşattı. Babası ile ilgili anılara da yer veren sanatçı çocukluğunda babası ile söylediği “Aman Avcı” adlı şarkıyı da söyledi.

Konser sırasında Babalar Günü anısına sürpriz bir hediye Erol Evgin’i şaşkına çevirdi. Üzerinde “Yılın En Muhteşem Babası” yazılı plaket bulunan ve özel bir kaide üzerine yerleştirilmiş padişah Kanuni Sultan Süleyman kavuğu bulunan özel hediyeyi alarak başına da takan sanatçı, “Hayatımda aldığım en ilginç hediye” dedi. Bu arada oğlu Murat Evgin’in ise Babalar Günü hediyesi olarak pijama aldığını da söyleyen Erol Evgin “Evde bazen sözüm geçmiyor, ama padişah Kanuni Sultan Süleyman kavuğumu taktımı kimse önümde duramaz artık. Dediğim dedik, kanun olur” dedi.