En hızlı büyüyen teknoloji kuruluşları arasında SMG yerini aldı

08 Kasım 2016 Salı

SMG, Deloitte Teknoloji Fast 50 2016 Programı’nda Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji kuruluşları arasına girdi

en-hizli-buyuyen-teknoloji-kuruluslari-arasinda-smg-yerini-aldi

Türkiye’de halka açık mekânlarda kapalı devrede yasal müzik ve reklam yayını yapan SMG, Deloitte’un Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlemek amacıyla yürüttüğü, prestijli Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2016 Programı’nda yer aldı. Kuruluşların 2012-2015 yılları arasında net satış gelirlerinde kaydettikleri büyümeye göre sıralandıkları listeye, SMG bu yıl da girdi.


SMG Yönetim Kurulu Başkanı Gül Gürer Alimgil, 2012-2015 yılları arasında cirolarında kaydettikleri muazzam büyümenin ardında, lisansı kendilerine ait olan yazılımın ve müşteri memnuniyetini merkeze alan titiz çalışmalarının etkili olduğunu söyledi. Alimgil, sözlerini şöyle sürdürdü: “SMG olarak uzman kadromuzla alışveriş merkezleri, oteller, perakende satış noktaları, restoranlar, sağlık merkezleri gibi oldukça geniş bir yelpazede, 300’ün üzerinde firmaya 8 bin 500’e yakın noktada hizmet veriyoruz. Yasal müzik, anons ve reklam yayını başta olmak üzere, müşterilerimizin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda, müzik ve teknolojiyi birleştirdiğimiz özel çalışmalar yapıyoruz. Deloitte Teknoloji Fast 50’de geçen yıl altıncı sıradaydık. Bu yıl yine sıralamada yer alıyor oluşumuz, çalışmalarımızın başarıya ulaştığının önemli bir göstergesi olarak bizleri gururlandırıyor.”


Deloitte Türkiye Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Endüstrisi Lideri Tolga Yaveroğlu ise: “Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nda yer alabilmek için bir firmanın son 4 yıl içinde cirosunda olağanüstü bir büyüme kaydetmiş olması gerekir. SMG de Türkiye’deki hızlı büyüme başarı öykülerinden birine imza attı. Vizyonlarını gerçeğe dönüştürdükleri için kendilerini tebrik ediyoruz.” açıklamasında bulundu.


Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2016 Programı’na katılmak isteyen şirketlerin 2012 yılında en az 50 bin avro, 2015 yılında ise en az 800 bin avro net satış geliri elde etmiş olmaları, merkezlerinin Türkiye’de bulunması ve bir “teknoloji şirketi” olması gerekiyor. Programda, faaliyet gelirlerinin önemli kısmını sağladığı bir teknolojiye sahip olan ya da gelirlerinin önemli bir bölümünü teknoloji araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayıran firmalar, “teknoloji şirketi” olarak tanımlanıyor. Diğer şirketlere ait bir teknolojiyi farklı bir şekilde kullananlar ise bu başlık altında değerlendirilmiyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri