Emaar Akvaryum bebekler yönelik bir ilke imza atacak

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, Baby Sensory Türkiye iş birliği ile Türkiye’nin ilk ve tek “Sualtı Duyu Gelişim” eğitimine ev sahipliği yaptı. “Deniz” temasından hareketle pedagoglar tarafından özel olarak hazırlanan eğitim, 0 – 13 ay arası bebek ve ebeveynlerin katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu

Emaar Akvaryum bebekler yönelik bir ilke imza atacak

İstanbul’un gözde ve trend alışveriş merkezi Emaar’da bulunan Emaar Akvaryum, 21 – 22 Mayıs günlerinde ebeveynlerin bebekleri ile birlikte katıldığı eğitici ve neşeli bir etkinliğe kapılarını açtı. 32 ülkede 800 merkezinde, her hafta 50 bin bebek ve ebeveyne eğitim programı sunan Baby Sensory, Emaar Akvaryum’a özel “Sualtı Duyu Gelişim” seansı hazırladı. 0-13 ay arası 29 bebek ve 39 ebeveyn, “deniz” teması baz alınarak oluşturulmuş bu seanslarda, ilk akvaryum / denizaltı deneyimini birlikte paylaşırken aynı aylardaki bebekler, gelişimsel ihtiyaçlarına göre seçilmiş duyusal aktivitelere hep birlikte katılarak eğlenceli anlar yaşadı.

 

Baby Sensory Türkiye’nin uzman kadrosu ve Emaar Akvaryum ev sahipliğinde hayata geçirilen Türkiye’nin ilk ve tek “Sualtı Duyu Gelişimi”, eğitimi 0 – 6 ay ve 7 – 13 ay bebekler için 2 ayrı seans olarak akvaryumun su altı okyanus tünelinde gerçekleştirildi.  40 dakikalık bu seanslarda, akvaryum ortamında bebeklerin görme, işitme, dokunma duyularını uyararak, güvenli bir ortamda öğrenme, odaklanma, merak ve keşif yeteneğinin geliştirilmesinin yanı sıra çevresinde ve doğada gelişen olayları tanıyarak, ilişkileri algılaması, gözlem yapması ve erken bilimsel süreç becerilerini kazanması sağlandı.

 

20 binden fazla deniz ve kara canlısının bulunduğu Emaar Akvaryum, mini manta vatozları ve daha birçok tropik su canlısı arasında 29 bebek ve 39 ebeveynin katılımıyla gerçekleştirilen “Sualtı Duyu Gelişimi” eğitimi ile eşsiz bir deneyime imza attı.