Ege Perla’dan Gastro Fest’te İzmirlilere Lezzet Şöleni

İş GYO tarafından hayata geçirilen, İzmir’in ilk karma projesi Ege Perla; İzmir’in ilk gastronomi festivali Gastro Fest’te yerini aldı.

Ege Perla’dan Gastro Fest’te İzmirlilere Lezzet Şöleni

 

Gastronomi dünyasını İzmir’de bir araya getiren Gastro Fest’te bünyesinde faaliyet gösteren markalarının klasikleşen lezzetlerinden örnekler sunan Ege Perla standı katılımcılardan büyük ilgi gördü.

 

İzmir’i gastronomide marka kent yapmak hedefi ile bu yıl ikincisi düzenlenen Gastro Fest’in teması ‘Pazar Yeri ve Kültürü’ olurken; Amerika, Lübnan, Polonya, İngiltere, İsrail, İspanya, İtalya ve Almanya’nın ünlü şefleri ve kanaat önderleri İzmirlilerle buluştu.

 

Gastronomi alanında şehre değer katan markalara ev sahipliği yapan İzmirli Ege Perla ise Gastro Fest’teki standında ana sponsor Datça Murat Çiftliği olmak üzere, bünyesindeki Murano’s, Katina, Burgerhane ve Soulmate markalarıyla yer aldı.  Ege Perla, şehrin gastronomi alanında en ses getirecek etkinliği Gastro Fest’e İnoksan ekipman sponsorluğuyla yer aldı. Festivale katılan Ege Perla markaları hazırladıkları lezzetler için Organik Pazar’ın taze ve organik ürünlerini kullandı.

 

Festival boyunca Ege Perla Organik Pazar taze ikramlarda bulunurken Ege Perla özel şefi Sinem Türtat adeta görsel bir şölene de dönüşen özel lezzetlerini İzmir Gastrofest ziyaretçilerine sundu.

 

Gastro Fest boyunca Ege Perla adına Soulmate ve La Lorraine kahve ve kruvasan ikram ederken, Murano’s Ege lezzetlerinden oluşan özel menüsünü, Burgerhane iştah kabartan burgerlerini, Katina ise en lezzetli mezelerini takdim etti.  

 

İzmir Alsancak Tren Garı’nda gerçekleşen Gastro Fest etkinliği İzmir ve İstanbul’un önde gelen şefleri ve restoranların tadım sofralarının yanı sıra paneller, atölye çalışmaları ve yerli ve yabancı konuşmalar ile İzmirli gastronomi severlere unutulmaz bir gün yaşattı.

 

Yarı açık alışveriş merkezi modeliyle kurgulanan ve yönetimini Kanyon Yönetim’in üstlendiği Ege Perla, Alışveriş ve Yaşam Merkezi konseptinin yanı sıra farklı peyzaj, mimari özellikleri, kültür ve sanat etkinlikleri ve duyarlılığıyla İzmir’e değer katmaya devam ediyor.