Perakende PageSkin

ECE’nin tek kullanımlık aşure kapları talep patlaması yaşadı

ECE’nin tek kullanımlık aşure kapları talep patlaması yaşadı

Muharrem ayının onuncu günü olarak bilinen Aşure Günü ülkemizde aşure dağıtımıyla oldukça yoğun geçiyor. Yıllardır süren bu gelenek hızlı tüketim ürünleri sektörü ECE Piknik’in aşure kap, streç film ürünlerinin satışlarına yansıdı.

ECE’nin tek kullanımlık aşure kapları bu dönemde talep patlaması yaşadı. 1 ay gibi kısa bir sürede stokları tükettiklerini belirten ECE A.Ş.'nin Genel Müdürü Nuri Doğan, “Aşure bereketini satışlarda da yaşadık” dedi.

Türkiye'nin hızlı tüketim sektöründe üretici gücü olan ECE A.Ş.’nin Genel Müdürü Nuri Doğan, “Uzun süredir aşure kaplarını organize perakendeye sunuyoruz. Her dönem ağustos ayında bir talep artışı yaşıyorduk, ama özellikle pandemi de hijyenik koşulların daha fazla gündeme gelmesiyle satış rakamlarımız bu ay 12.000.000’un üzerinde, geçtiğimiz aylara göre beklentimizin oldukça üzerinde bir artış yaşadık”.

Her zaman yaz aylarında satışların arttığını belirten ECE A.Ş. Genel Müdürü Nuri Doğan;Piknik sezonunun açılması gibi aşure dönemi de satışları olumlu yönde etkiliyor. Genel Kullan- at kategorisinde oldukça büyük bir artış yaşıyoruz.

Aşure kaplarımız; bu ay 12.000.000 adetin üzerinde satıldı. Bu artış yaz döneminde tek kullanımlık ürünlerle birlikte mutfak yardımcıları kategorisinde de görülüyor. Streç film, buzdolabı poşeti, plastik kaşık ve çöp poşeti kategorilerinde de talep artışı yaşıyoruz.” dedi.

'Hayatın içinde hep seninle' sloganı ile buzdolabı poşetinden pişirme kağıdına, kullan at üründen maskeye, mangal kömüründen temizlik bezlerine kadar birçok kategorideki ürünlerini tüketiciyle buluşturuyor. Gebze Dilovası’nda fabrikasıyla sektörde en büyük üretici güçlerden biri olan ECE, Türkiye genelinde seçkin marketlerde yer alıyor.

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin