Durum Gıda’ya ödül

Arbella markasının üreticisi Durum Gıda, “Anadolu Markaları 2012” yarışmasında Büyük İşletmeler Tarım kategorisinde üçüncülük ödülünü aldı

Durum Gıda’ya ödül

Türkiye Finans, Ekonomist ve Capital tarafından düzenlenen ‘Anadolu Markaları 2012’ yarışması sonuçlandı. KOBİ ve büyük işletmeler kategorisinde düzenlenen yarışmaya 164 firma başvurdu. 1 Haziran - 7 Kasım günleri arasında başvuruların yapıldığı yarışmada jürinin oyları ile belirlenen başarılı markalara ödülleri İstanbul’da verildi. Arbella markasının üreticisi Durum Gıda, yarışmada Büyük İşletmeler Tarım kategorisinde üçüncülük ödülünü aldı.

Şirket adına ödülü alan Durum Gıda Genel Müdür Yardımcısı Gülçin Arslan Hazar, aldıkları ödülün kendilerini motive ettiğini söyledi. Arbella markası ile 2008 yılında tüketicilerle buluştuklarını ve kısa sürede 100’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirme başarısı gösterdiklerini ifade eden Hazar şunları söyledi: “2008 yılında Arbella markası ile makarna ve irmik üretmeye başlayan şirketimiz, kısa sürede gerek iç gerekse dış piyasada kalitesi ile tüketicinin beğenisini kazandı. Markamızı dünya ülkelerinin tamamına yakınında tescil ettirdik. Dünyanın en büyük üreticileri içinde yer alıyoruz. Dünyanın dört bir tarafında tercih ediliyoruz. Hedefimiz, önümüzdeki 10 yıl içinde dünyanın en çok bilinen markaları arasına girmek. Bu hedef doğrultusunda gerek markamıza ve ürünlerimize gerekse pazarlama alanımıza büyük yatırımlar yapıyoruz.”