Dünyanın En Güçlü Adamı ve XPogo Team Forum İstanbul'da

Türkiye’nin ilk ve en büyük ekstrem festivali İstanbul Extreme Fest, Forum İstanbul’un ev sahipliğinde, 24-25 Mayıs günlerinde, adrenalin tutkunlarını 4’üncü kez bir araya getiriyor. 2011 ve 2013 yıllarında World’s Strongest Man yarışmasında şampiyon olarak iki kez ‘Dünyanın En Güçlü Adamı’ unvanını alan Brian Shaw, Festival’de inanılmaz güç gösterileri sunacak

Dünyanın En Güçlü Adamı ve XPogo Team Forum İstanbul'da

Guinness Dünya Rekorları 2014 kitabının kapağında yer alan pogocu Fred Gryzbowski ve dünyanın en seçkin pogo ekibi XPogo Team’den takım arkadaşları, ikisi de birbirinden çarpıcı rekorlara sahip Biff Hutchison ve Dmitry Arsenyev İstanbul Extreme Fest’de olağanüstü akrobatik şovlar sergileyecek.

115 metreyle Türkiye’nin en yüksek Bungee Jumping rampasından snowboard&sörf deneyimine, Balon Futbolu’ndan Salto Trambolin’e, Ödüllü Vine Yarışması’ndan F1, kayak ve motocross simülatörlerine kadar en ekstrem hareketler 24-25 Mayıs’ta İstanbul Extreme Fest katılımcılarını bekliyor.

Forum İstanbul sponsorluğunda gerçekleştirilen ‘İstanbul Extreme Fest’ 4’üncü yılında da heyecan dolu aktivitelerle adrenalin tutkunlarını bir araya getiriyor. 24-25 Mayıs günlerinde Forum İstanbul açık otoparkında düzenlenecek İstanbul Extreme Fest’e gelen herkes, maksimum enerji ve eğlencenin yanı sıra Forum İstanbul’daki ‘ekstrem indirimler’le avantajlı bir alışveriş deneyimi de yaşayacak. Hem adrenalin dolu sporları sevenlere hem de eğlenirken biraz heyecanlanmak isteyen her yaştan katılımcıya açık olacak İstanbul Extreme Fest’te herkes kendine göre bir aktivite bulacak.

İstanbul Extreme Fest, extrem sporların dünyaca ünlü isimlerini de konuk edecek. World's Strongest Man yarışmasında 2011 ve 2013 yıllarında şampiyon olarak, ‘Dünyanın En Güçlü Adamı’ unvanını kazanan Brian Shaw’un 24 Mayıs Cumartesi günkü güç gösterisi, izleyenleri hayrete düşürecek. Bugüne kadar 517 kilogramlık ağırlık kaldırdığı kayıt altına alınmış olan Brian Shaw, İstanbul için özel bir şov hazırladı. 
 
Dünyanın en seçkin pogo ekibi XPogo Team’in kurucusu ve Fred Gryzbowski ve XPogo Team’in diğer iki üyesi Biff Hutchison ve Dmitry Arsenyev de İstanbul Extreme Fest’de 25 Mayıs Pazar günü olağanüstü akrobatik şovlar sergileyecek.

2012 Londra Olimpiyatları’na özel global reklam kampanyalarında boy gösteren rekortmen pogocu Fred Gryzbowski, bu yıl da Guinness World Records - Guinness Dünya Rekorları 2014 kitabının kapağında yer alıyor. Biff Hutchison ve Dmitry Arsenyev ise kendilerine has üslupları ve akrobatik hareketleriyle hem birçok rekora, hem de her yıl gerçekleşen Uluslararası Pogo Festivali ve Şampiyonası Pogopalooza’da kazandıkları birçok madalyaya sahip.

Herkese göre bir ekstrem deneyim var
İstanbul Extreme Fest, bu yıl da nefes kesen şovların yanı sıra çok eğlenceli aktiviteler sunuyor. 115 metrelik Türkiye’de kurulmuş en yüksek Bungee Jumping rampası, oyuncuların top gibi yuvarlanacağı Balon Futbolu, tepeden aşağı 360 derece dönerek inebileceğiniz çılgın eğlence Roller Ball, snowboard ve sörf deneyimi yaşanabilecek özel alanlar, gerçekleştirilecek aktiviteler arasında yer alırken, 8 metre yukarda taklalar atılabilecek özel trambolin, 3 farklı zorluk derecesine sahip tırmanma duvarı, F1, kayak ve motorsiklet simülatörleri ve bol ödüllü yarışmalar İstanbul Extreme Fest 2014 katılımcılarını bekliyor. 

Ödüllü Sokak Sporları Yarışması
Yeteneklerini sokaklarda geliştiren BMX (rampa), skate-board (kaykay), in-line skate (paten) ve flatland (BMX yer hareketleri) tutkunları İstanbul Extreme Fest kapsamında gerçekleşecek Sokak Sporları Yarışması’nda iki gün boyunca profesyonel bir parkurda, binlerce izleyici önünde yapacakları gösterilerle jüriyi etkilemeye çalışacaklar. Master seviyesinde sporcuların bulunduğu jüri karşısında performanslarını sergileyecek yarışmacılar arasından dereceye girenler 10 bin TL’lik ödülü paylaşacaklar. Yarışmaya katılmak isteyenler Forum İstanbul Facebook sayfası (www.facebook.com/istanbulforum) üzerinden kayıt yaptırabilir.

Vine Atölyeleri
Kurulacak Vine Atölyesi’nde katılımcılar, yüzbinlerce takipçisi olan Vine fenomenleri ile tanışıp birlikte Vine videosu çekebilecek. Çektikleri videolarla hediyeler kazanma fırsatı yakalayacak.

Alışverişin ekstrem hali
İstanbul Extreme Fest sadece eğlencede değil, indirim ve kampanyalarla alışverişte de ekstrem deneyimler sunmaya hazırlanıyor. 24-25 Mayıs günlerinde Forum İstanbul’da gerçekleştirilecek yarışmalar ve mağazaların hafta sonuna özel çarpıcı indirimleri ile ziyaretçiler evlerine büyük kazançla dönecek.

Forum İstanbul, sporun, eğlencenin, aktivite ve alışverişin en ‘ekstrem’ haliyle buluşmak isteyen tüm gençleri ve aileleri İstanbul Extreme Fest 2014’e davet ediyor.