Dünyanın en büyük LEGO Gemisi Hilltown’a yanaşıyor

09 Kasım 2018 Cuma

1 milyon 15 bin LEGO parçası kullanılarak yapılan ve Guinness Rekorlar Kitabı’na giren, dünyanın en büyük LEGO gemisi Jubilee Seaways, LEGO meraklılarıyla Türkiye’de ilk kez Hilltown AVM’de buluşacak

dunyanin-en-buyuk-lego-gemisi-hilltowna-yanasiyor

Restoranları, alışveriş caddeleri, kolay ulaşılabilir konumu ve geniş eğlence alanlarıyla olduğu kadar dikkat çeken etkinlikleriyle de ziyaretçilerinin beğenisini kazanan Hilltown AVM, Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

 

1 milyon 15 bin LEGO parçası kullanılarak yapılan ve ilk olarak İtalya’da sergilenen dünyanın en büyük LEGO gemisi Jubilee Seaways, Anadolu yakasındaki ilk ve tek LEGO Store’un bulunduğu Hilltown AVM’de meraklılarıyla buluşacak.

 

Avrupa’da birçok fuarda ve kentte sergilenen ‘Dev LEGO Gemisi’, 10-11 Kasım tarihlerinde 7’den 70’e tüm LEGO severlerin beğenisine sunulacak. 11 Kasım Pazar günü de etkinlik alanında çocukların keyifle vakit geçireceği LEGO atölyesi gerçekleşecek.

 

7 bin kişi 900 saatte tamamladı

Jubilee Seaways için 20 farklı ülkeden 7 bin kişi bir araya gelerek çalıştı. 2 bin 860 kilogram ağırlığında, 12 bin 35 metre uzunluğunda, 2,72 metre yüksekliğinde ve 1,67 metre genişliğindeki gemin tam 900 saatlik bir çalışmanın sonucu ortaya çıktı. Dev gemi, Guinness Rekorlar Kitabına girerek tarihe geçti.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri