Dünya perakendesi NRF’de buluşacak

28 Kasım 2017 Salı

Dünyanın en büyük perakende sektör kuruluşlarından olan Washington merkezli National Retail Federation’ın bir etkinliği olan ve “Big Show” olarak adlandırılan NRF Perakende Kongresi, her yıl Ocak ayında ABD’nin New York kentinde yapılıyor. NRF Perakende Kongresi, güçlü içeriği, ilham verici konuşmacıları, önemli network imkân ve dev EXPO alanında sunulan çözümleriyle 14-16 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenecek

dunya-perakendesi-nrfde-bulusacak

NRF Perakende Kongresi, uluslararası perakendenin güncel konularını gündeme taşıyarak, katılımcılara, dünyanın takip ettiği önde gelen sektör temsilcilerinin görüş ve değerlendirmelerini, sektör dışından temsilcilerin deneyimlerini dinleme imkân sunuyor. Eski ABD başkanları, dijital ve mobil dünyanın en ön sıradaki şirketlerinin CEO’ları, dünyanın en önemli modacıları, dev department store’larin yönetim kurulu başkanları ve daha onlarca isim konuşmalarıyla yol gösteriyorlar. Perakendenin en önemli merkezlerinden olan ABD’de perakende sektörünü yönetenlerin ve is dünyasının öncelikli olarak gündeminde yer alan konuları izleme şansı bulunabiliyor. Mobil, dijital, teknoloji, inovasyon, tedarik zinciri, lojistik, kartlar ve ödeme sistemleri, perakende trendleri, e-ticaret ve daha onlarca başlık NRF Perakende Kongresi’nde tartışılıyor. 

 

NRF Kongresi’ne 2017’de 95 ülkeden 3 bin 500 firma, 18 bin kişi perakende sektöründen olmak üzere toplam 35 bin delege katıldı. Katılımcıların yüzde 25’i ABD dışındaki ülkelerden Kongre’ye geldi.

 

ABD’de Chobani markasıyla tanınan Türk işadamı Hamdi Ulukaya, Li&Fung CEO’su Spencer Fung, Tommy Hilfiger kurucusu Tommy Hilfiger, Huffington Post kurucusu ve CEO’su Arianna Huffington, Best Buy CEO’su Hubert Joly, Macy’s Yönetim Kurulu Başkanı Terry Lundgren gibi isimler Ocak ayındaki kongrede konuşmacı olarak yer alacak.

 

Kongre’deki dev EXPO alanında ise ayrı bir dünya kurulacak. 600’den fazla firmanın standla katıldığı EXPO alanı, perakende teknolojilerindeki en son gelişmelerin sergilendiği, mobil dünyanın yeniliklerinin izlenebildiği, inovasyon ve dijital dönüşümde gelinen son aşamanın deneyimlendiği bir platform. Perakende markalarının teknolojiden sorumlu IT yöneticilerinin ise mutlaka ziyaret etmesi gereken bir fuar alanı konumunda.

 

Türk markaları ise yoğun anlamda 2012’den bu yana Kongre’yi izliyorlar. O donemde BMD Genel Sekreterliğini yürütmekte olan Ekrem Utku’nun girişimleriyle başlatılan uygulama çerçevesinde, BMD üyesi markalar uluslararası delegasyon kapsamında NRF Perakende Kongresine katılmaya başladılar. Markaların YK Başkanları, CEO’ları, bilgi teknolojilerinden, finans yönetiminden, lojistik ve tedarik yönetiminden sorumlu yöneticileri kongreyi yakından takip ediyorlar.

 

2018 yılındaki kongre için de Ekrem Utku, bu kez kendi firmasının organizasyonu kapsamında, yine markalarımızın NRF Kongresi’ne katılımını organize ediyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri