Dünya kültürleri Akbatı’da keşfediliyor

Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin 12-20 Eylül günleri arasında düzenlediği "Okula Dönüş" etkinlikleri kapsamında; çocuklar kıtaları ve dünya kültürlerini birbirinden eğlenceli oyunlarla keşfediyor

Dünya kültürleri Akbatı’da keşfediliyor

Akbatı AVYM, 2015-2016 öğretim yılında çocukları eğlendirici olduğu kadar öğretici etkinliklerle karşılıyor. 12-20 Eylül günleri arasında düzenlenen "Devr'i Alem" etkinliğinde; çocuklara kıtaları ve dünya kültürlerini keyifli oyunlarla tanıma fırsatı sağlıyor. Yeşil ekran yöntemiyle yapılan fotoğraf çekimi sonrasında, çocuklara en beğendikleri kıta fonuyla verilen pasaportla dünya turuna çıkan çocuklar;  Amerika kıtasında "Sarı taksi", Afrika'da "Bongo çalımı", Avrupa kıtasında sanat eseri yapım etkinliğine katılabilen çocuklar, Antarktika'da kar tanesi ve kutup ayısı şeklindeki özel geçici dövmeleri yaparken Asya'da ise origami ve 3D Asya evi yapımı etkinliğine katılabiliyor.

 

Eyfel Kulesi Akbatı AVYM'de
Akbatı AVYM'nin okula dönüş kapsamında düzenlediği etkinlikte çocuklar farklı kıtaları, farklı etkinliklerle  keşfetmenin yanı sıra; kar küresinin içinde Eyfel Kulesive etkinliğin diğer alanlarında çektirdikleri fotoğrafı belirlenen hashtag ile instagramda paylastıklarında, instaprinterdan anında çıktısını alabiliyorlar. Devr'i Alem etkinliği 12-20 Eylül, 12.00-18.00 saatleri arasında Akbatı AVYM zemin kat havuz önünde ücretsiz olarak tüm ziyaretçilerini ağırlamaya hazır.