Dolar/TL güne rekorla başladı

Dolar/TL güne rekorla başladı

Döviz kurlarında rekor seviyeler gelmeye devam ediyor. Dün 7,45'i geçen dolar/TL, bu sabah piyasaların açılmasıyla birlikte rekor seviyelerini güncelledi ve 7,4550'nin üzerine çıkardı. Euro/TL ise 8,84 olan tarihi seviyelerinin hemen altında seyrediyor.

Küresel piyasalar ABD'deki sert satışların gölgesinde satış ağırlıklı olarak başladı. Yurt içinde ise Borsa İstanbul dünya borsalarının genelinden farklı olarak yükselişle açıldı. Borsadaki pozitif ayrışmaya rağmen Türk Lirası'ndaki değer kaybı ise devam ediyor.

Dün 7,45'i geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesini gören dolar/TL, bugün de yükselişini sürdürüyor. Piyasalar açılmadan önce 7,43 düzeyinde seyreden dolar/TL, piyasalarda işlemlerin artmasıyla birlikte yeniden yönünü yukarıya çevirdi.  Kur tarihi seviyelerini 7,4557'ye çıkardı. Sonrasında bir miktar gerileyen dolar/TL saat 10:31'de 7,4473'ten değerleniyordu. aynı dakikalarda euro/TL ise 8,8220'den; BİST 100 Endeksi ise yüzde 0,40 primle 1.0180 puandan işlem görüyordu.

Piyasalarda TCMB'nin aylık enflasyon hakkındaki değerlendirmesinin ardından ve Ağustos ayı reel efektif kur endeksi takip edilecek