Dolar 5,90’ı gördü

10 Ekim 2019 Perşembe

Dolar, ABD’nin yaptırım açıklamalarıyla dört ayın en yüksek gün içi seviyesinde

dolar-590i-gordu

Suriye’nin kuzeydoğusuna harekatın başlamasının ardından dolar/TL artan bölgesel endişeler ve ABD’nin yaptırımı olasılığını da içeren açıklamalarıyla baskı altında kalmayı sürdürüyor.

 

Dolar/TL güne 5.8785’e kadar yükselerek başladı. Kur en son 27 Ağustos’ta gece saatlerinde illikit piyasada 6.47 seviyesi test etmişti. Güniçi likit piyasada ise kur en son 19 Haziran’da 5.87 seviyesinin üzerinde işlem görmüştü.

 

Cumhuriyetçiler, Türkiye’nin Suriye’ye karşı askeri harekat başlatmasının ardından ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye politikasını kınarken, bazı vekiller NATO üyesi Türkiye’ye karşı ‘çok ağır’ yaptırımlar uygulanmasını istiyor.

 

Trump ise dün bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kürtleri yok edeceği konusunda endişeli olup olmadığını sorusu üzerine “Bu olursa ekonomisini yok edeceğim” demişti.

 

Trump ayrıca yaptırımlar konusunda senatörlerle aynı fikirde olduğunu, ancak Türkiye’nin insanca davranmaması halinde ‘yaptırımlardan çok daha sert adımlar’ düşündüğünü belirtti.

 

 Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri