Doğan Holding bankacılık sektörüne mi girecek

Doğan Holding, satın alma ya da lisans başvurusu yoluyla yatırım bankacılığına girmeyi planlıyor. Doğan Holding yaptığı açıklamada, yatırım bankacılığının doğru fırsat çıkması halinde baktıkları sektörlerden biri olduğunu ve bu konuda henüz kesinleşmiş bir kararlarının bulunmadığını duyurdu

Doğan Holding bankacılık sektörüne mi girecek

Bloomberg’in haberinde holdingin, 14 yıl sonra bankacılık yatırımı yapmayı hedeflediği, önümüzdeki 12 ay içinde konuya ilişkin adım atabileceğini kaydedildi.

 

Doğan Holding, geçen yıl 893 milyon dolara medya varlıklarının büyük bölümünü Demirören Holding’e satmıştı. Şu anda enerji, gayrimenkul ve turizm alanlarında faaliyet gösteren Doğan Holding, 1994’te Dışbank’ı satın alıp 11 yıl sonra Fortis Bank’a satmıştı.

 

Doğan Holding'den açıklama
Doğan Holding, yatırım bankacılığının doğru fırsat çıkması halinde baktıkları sektörlerden biri olduğunu ve bu konuda henüz kesinleşmiş bir kararlarının bulunmadığını duyurdu.

 

Doğan Şirketler Grubu Holding AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında bin internet sitesinde şirketin mevcut bir yatırım bankasını satın alacağı veya yatırım bankacılığı lisanı için başvuru yapacağı konusunda haber yer aldığı belirtildi.

 

Açıklamada, "Söz konusu haberde bahsi geçen 'yatırım bankacılığı' da doğru fırsat çıkması halinde baktığımız sektörlerden biri olup, bu konuda henüz kesinleşmiş bir kararımız bulunmamaktadır. Konuya ilişkin bir gelişme olduğu takdirde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır." denildi.