Diyarbakır’a 150 milyon dolarlık yatırım

21 Mart 2014 Cuma

Doğu’nun en büyük alışveriş merkezi olacak Ceylan Karavil Park, 30 Nisan’da açılıyor. 150 milyon dolarlık proje, yaklaşık 4 bin kişi istihdam edecek

diyarbakira-150-milyon-dolarlik-yatirim

Karavil Grup ve Ceylan Grup ortaklığıyla gerçekleştirilen, Doğu’nun en büyük alışveriş merkezi olacak Ceylan Karavil Park Alışveriş Merkezi, 30 Nisan’da hizmete girecek. Alışveriş merkezini tanıtmak ve son durumu hakkında bilgi vermek amacıyla, Karavil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Karavil ve Ceylan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Ceylan ev sahipliğinde geçtiğimiz günlerde AVM’de yer alacak yerli ve yabancı marka temsilcilerinden 250 kişinin katılımı ile özel bir toplantı gerçekleştirildi.

Diyarbakır Şanlıurfa Bulvarı'nın en önemli kavşağında açılacak olan, 150 milyon dolar yatırım bedeline sahip Ceylan Karavil Park Alışveriş Merkezi’nin tanıtım toplantısında konuşan Karavil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Karavil, “Ceylan Grup ile birlikte sadece ekonomik değil sosyal ve kültürel bir yatırım olma özelliği de taşıyan bu projeyi şehrimize kazandırmaktan gurur duyuyoruz. Yılda yaklaşık 15 milyon ziyaretçiye hizmet vermeyi hedefleyen dört katlı AVM, çağdaş mimarisi ile Diyarbakır’ın dikkat çeken yapılarından biri olacak. Yaklaşık 4 bin kişinin istihdam edileceği bir projede ayrıca biri üç yıldızlı, diğeri beş yıldızlı olmak üzere iki ayrı otel de yer alacak. Ceylan Karavil Park Alışveriş Merkezi gerek mağazaları gerekse yeme içme mekanları, sinema salonları, okyanus akvaryumu ve çocuk eğlence merkezi ile Diyarbakır’daki eğlence ve sosyal hayatın çehresini değiştirirken, önemli bir boşluğu da doldurmuş olacak” dedi.

Katılımcılar, toplantı sonrasında AVM inşaatını gezerek çalışmalarla ilgili bilgi de aldı. Aralarında Migros, LC Waikiki, Koton, YKM, Ayakkabı Dünyası, Flo, Teknosa, Mavi Jeans, DeFacto, E-Bebek, Deichmann, English Home, Madama Coco, D&R, Toyzzshop, Burger King, Pierre Cardin, Us Polo, Damat, Kiğılı, İpekyol gibi 200 mağazanın bulunduğu Ceylan Karavil Park Alışveriş Merkezi bünyesinde 2 bin araçlık otopark, 2 bin kişi kapasiteli Cinemaximum, 2 bin 800 metrekarelik oyun alanı Dreampark, dünya denizlerinden ve göllerinden örneklerin sergilendiği 3 bin metrekarelik, Güneydoğu’nun ilk okyanus akvaryumu yer alıyor.

Ceylan Karavil Park’ın kiralama ve yönetim hizmeti, dünyanın önde gelen gayrimenkul ve mülk yönetimi şirketlerinden Alman Bilfinger Real Estate Türkiye Mülk Yönetim Hizmetleri tarafından yürütülüyor. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri