Perakende PageSkin

Diorama Sergisi ilk kez AKS’de

Dünya’nın ilk ve tek canlı tarih ve diorama müzesi Hisart, dünya tarihi içinde yaşanan ve 21. yüzyılın toplumsal düzenini belirleyen en önemli olayların canlandırıldığı eşsiz bir sergiyi; tarihsel efsaneleri ve kahramanları Akasya AVM'nin içinde yer alan AKS’ye taşıyor

Diorama Sergisi ilk kez AKS’de

30 yılın detaylarla yoğrulan emeği, onbinlerce kilometre katedilerek toplanan binlerce eser, tek tek araştırılarak oluşan yüzlerce hikâye içinde, Türkiye’nin en önemli sanayicilerinden ve  aynı zamanda diorama sanatçısı Nejat Çuhadaroğlu ile ekibi tarafından özenle çalışılarak oluşturulan dioramalar ve dünyanın başka hiç bir yerinde eşi benzeri olmayan eserlerden oluşan  bir sergiyi  ziyaretçileriyle  buluşturuyor.

 

 Selçuklu’dan Osmanlı’ya, Kurtuluş Savaşı’ndan 1. ve 2. dünya savaşlarına kadar  tarihin en büyük savaşları, fetihleri ve kaderleri değiştiren anlar,askeri ekipmanlar, orijinal ve orijinaline sadık kalınarak hazırlanan kıyafetler, bayraklar, alem ve sancaklar, kılıçlar, silahlar, madalya ve nişanlar, tablolar, orijinal fotoğraflar, gravürler, gazete kupürleri ve daha binlerce eserin sergilendiği Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi, Roma İmparatorluğu döneminden 1990-1991 Körfez Savaşı’na kadar olan geniş kapsamlı bir süreci destansı bir anlatımla sergiye taşıyor.

 

 Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesinden gelecek eşsiz parçalarla  AKS’de yapılacak bu farklı sergide,tarihsel kesitler yeniden canlandırılarak ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim sunulacak,tarihin sırları,unutulmaz anlar ve farklı hikayeler ile tarih tüm çarpıcılığı ile canlandırılacak.

 

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi  Sergisi, Ocak – Mayıs 2017 tarihleri arasında, Anadolu Yakası’nda ilk defa AKS – Akasya Kültür Sanat’ta yer alacak.

 

 Ziyaret Saatleri:

Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi  10.00 – 18.00

Pazar: 12.00 -19.00

 

Bilet fiyatları :

Tam : 25 TL.

Öğrenci : 16 TL.

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin